Hangi platformda olursanız olun, bir strateji hayranı olmak için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı. Sıradan zaman alıcılardan türün 4X devlerine kadar herkesin öğrenmesi, yönetmesi ve daha iyi hale gelmesi için bir şeyler var.

Aynı serideki bu kadar çok başlık, alt tür ve birden fazla giriş arasından seçim yapmak zor, ancak en iyi 8 strateji oyunu listemizde herkes için bir şeyler var ve odak noktası resmi bir sıralamadan çok çeşitlilik.

Into the Breach’in Oynanış Ekran Görüntüsü
 • Platformlar: bilgisayarmacOS, Nintendo Anahtarı, Linux, Android, iOS
 • Yayın tarihi: 27 Şubat 2018
 • Geliştirici: Alt Küme Oyunları

Into the Breach, basit bir 8×8 ızgara üzerinde sıra tabanlı dövüş içeren bir roguelike oyunudur. Her aşamada ve koşuda, oyuncuları son derece stratejik ve hassas olmaya zorlayan prosedürel olarak oluşturulmuş zorluklar vardır. Oyuncular, uzaylı düşmanlarla savaşmak ve bu süreçte Dünya’yı güvende tutmak için savaş alanını ve konumlandırmayı kullanmalıdır.

Başarısız olursanız, zaman çizelgesini sıfırlar ve eskisinden daha güçlü ve daha akıllı bir şekilde yeniden denersiniz. Bu ilginç unsur, cephaneliğinizi geliştirmenize, bir sonrakine yardımcı olmak için önceki koşularda daha iyi makineler, silahlar ve benzersiz pilotlar toplamanıza olanak tanır. En ilginç olan şey, bu oyun bir sonraki dönüş ve düşmanın niyetiyle ilgili, doğru yerleşimi yapana kadar sizi prova senaryolarına zorluyor.

Into the Breach, zekice estetik, pikselli bir görsel stile ve daha da iyi bir hikayeye sahiptir. Saatlerce süren derinlik ve meydan okumayla sonsuz derecede eğlenceli.

2

C&C Yeniden Düzenlenmiş Koleksiyon

Command & Conquer Remastered Collection Oynanış Ekran Görüntüsü
Command & Conquer Yeniden Düzenlenmiş Koleksiyon
 • platformu: bilgisayar
 • Yayın tarihi: 5 Haziran 2020
 • Geliştirici: Petroglif / Limon Gökyüzü Stüdyoları

Electronic Arts, hem Command and Conquer hem de Red Alert’i içeren C&C Remastered Collection’ı 2020’de çıkardı. Bu sadece bir yeniden sürüm değil, aynı zamanda dişlerinizi geçireceğiniz çok sayıda ek içeriğe sahip tam bir yeniden düzenleme. Westwood Studios’un bazı orijinal geliştiricileri tarafından çarpıcı 4K olarak sunuluyor. C&C ile aynı cazibeye ve ilgi çekici üs binası, birlik eğitimi ve harika animasyonları ile sizi içine çekme şekline sahip başka bir RTS serisi yok.

Birimler, akılda kalan ses hatlarıyla çok fazla kişiliğe sahiptir ve anında her iki grafik stil arasında geçiş yapmanız, onu hem oyunların hayranlarının hem de yeni gelenlerin keyif alabileceği bir deneyim haline getirir. Oh, ve müzikten bahsetmiş miydim? Bu koleksiyonda, cevher madenciliği yapmak için yüzlerce saat harcadıktan sonra bile muhtemelen dinleyeceğiniz 7 saatin üzerinde yeniden düzenlenmiş müzik dosyaları var.

Starcraft II Oynanış Ekran Görüntüsü
StarCraft II Ekran Görüntüsü
 • platformu: bilgisayar
 • Yayın tarihi: 27 Temmuz 2010
 • Geliştirici: Blizzard Eğlence

“Kırılmadıysa, tamir etme” atasözü bu durumda özellikle doğru geliyor, bu türün tüm kıdemlilerinin hemfikir olacağı bir şey. StarCraft, evrensel olarak RTS türünün bir direği olarak kabul edildi ve halefi, görünüşe göre bu yıldırımı daha yeni bir şişeye yeniden paketledi. Yıllar sonra, Starcraft 2 sonsuz derecede eğlenceli, bağımlılık yapıcı ve sonsuz derinlikle dolu olmaya devam ediyor.

Bu özel oyun, en başından beri çok oyunculu espor sahnesinde önemli bir oyuncuydu ve devam oyunu bu meşaleyi daha da ileriye taşıyor. StarCraft 2, kaynak yönetimi, ordu kurma ve daha da hızlı tıklama ile hızlı tempolu savaş ile iyi oynuyor. Savaşların kapsamı inanılmaz ve öfkelendirdiğiniz topyekün savaş, gerçek çatışma heyecanını harika bir oyun deneyimine getiriyor. Ordunuzun sıfırdan birlik lejyonlarına dönüştürülmesini izlemek ve ardından onları savaşa göndermek, bunun için büyük bir stratejik öze sahiptir.

4

Age of Empires 2: Kesin Sürüm

Age of Empires II: Definitive Edition Oynanış Ekran Görüntüsü
Age of Empires II: Kesin Sürüm
 • Platformlar: PC, Xbox One, Xbox Serisi S|X
 • Yayın tarihi: 14 Kasım 2019
 • Geliştirici: Unutulmuş İmparatorluklar / Tantalus Medya / Kötü Cadı

Bakın, Age of Empires II bir klasik ve bunun iyi bir nedeni var. Bugüne kadar, bunun başka bir oyunu yok yaş aslında yeni uygarlıklarla destek alıyor ama bu oyun. Evet, daha yeni girişler daha iyi görsellere ve geliştirilmiş savaş mekaniklerine sahiptir, ancak 4K desteği, yeniden düzenlenmiş bir film müziği, etkinlikler, yeni oyun modları ve hatta işbirliği modu.

Bu kesin Age of Empires deneyimi ve kesinlikle muhteşem görünüyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca uygarlık, eğitilecek ordular, inşa edilecek üsler ve kuşatılacak kaleler, 100’den fazla tek oyunculu görev ile, bunun yerine başka bir giriş önermek zordur ve bu, oynaması kolay en iyi strateji oyunlarından biridir. toplamak. Age of Empires II: Definitive Edition, onlarca yıldır PC’ye özel olmasına rağmen Xbox platformlarında da yerini aldı.

Crusader Kings III Oynanış Ekran Görüntüsü, tonlarca derinlik ve intervown sistemi ile listemizdeki en iyi strateji oyunlarından biri haline geldi.
Haçlı Kralları III
 • Platformlar: PC, PS5, Xbox Serisi S|X, macOS, Linux
 • Yayın tarihi: 1 Eylül 2020
 • Geliştirici: Paradox Geliştirme Stüdyosu

Bu, oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunlarından biridir. Başladığınız olay örgüsünü hızla kavrayacağınız, sonsuz olanaklara ve derinliğe sahip bir başlık. Ordunuzu ve imparatorluğunuzu yönetmek, bu devasa oyunun yalnızca bir yönüdür, ancak mahkemenizi yönetmenin günlük dramasına çok fazla odaklanılır. En yakın müttefiklerinize gerçekten güvenebilir misiniz? Çocuklarınızın? Senin eşin? Hiçbir şey kesin değildir ve yaptığınız her hareketle garip ve genellikle komik durumlarla karşılaşacaksınız.

Birini memnun etmek bir başkasını kızdırabilir ve sayısız sistemin bu etkileşimi, bu listedeki başka hiçbir başlıkta olmayan bir diplomasi ve strateji deneyimi sunar. Bu basit bir oyun değil, ancak Paradox Interactive önceki oyunlarından öğrendikleri her şeyi aldı ve her zaman elinizin altında olan araç ipuçları ve kaynaklarla derin ama erişilebilir bir oyun yapmak için çok uğraştı, bu da onu en iyi strateji oyunlarından biri haline getirdi. satın alabilirsin.

Piyasadaki en iyi strateji oyunlarından birini gösteren Warhammer III Oynanış Ekran Görüntüsü
Savaş Çekici III
 • Platformlar: bilgisayar
 • Yayın tarihi: 17 Şubat 2022
 • Geliştirici: Yaratıcı Montaj / Feral Interactive

Total War: Warhammer, Creative Assembly’nin en başarılı serisidir ve artık esas olarak Warhammer 3 ile tamamlanmıştır. Şimdiye kadar üç başlığa da sahipseniz, önceki oyunlardan her bir yarışa erişiminiz olan Immortal Empires kampanyasına erişebilirsiniz. devasa bir harita üzerinde. Warhammer 3, Grand Cathay, Kislev, Khorne, Nurgle, Slaanesh, Tezeentch ve Daemons of Chaos gibi şimdiye kadarki en eşsiz yarışlardan bazılarıyla kadroyu genişletiyor.

İnanılmaz animasyonlar, birim çeşitliliği, sihir, binekler, canavarlar ve içeri ve dışarı uçan yaratıklarla devasa savaşlar, yalnızca Total War serisinin yapabileceği bir gösteri düzeyini sergiliyor. Öte yandan, farklı hiziplerle uğraşarak veya onları demir yumruğunuzla harap ederek imparatorluğunuzu genişletirken diplomasi yönü var. Seçim sizin ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ırk ve grupla, burada hem strateji hem de Warhammer hayranları için sınırsız değer var.

7

Sid Meier’in Uygarlığı 6

Civilization 6 Oynanış Ekran Görüntüsü
Sid Meier’s Civilization 6 Ekran Görüntüsü
 • Platformlar: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Anahtarı
 • Yayın tarihi: 21 Ekim 2016
 • Geliştirici: Firaxis Oyunları / Aspyr

Civilization VI’nın seleflerinin saflarına gerçekten katılması biraz zaman aldı, ancak bu artık sahip olunabilecek nihai Civilization deneyimi. 18’den fazla DLC sayesinde keşfedilecek tonlarca uygarlık, güzel görseller ve birden fazla platformda kullanılabilirlik sayesinde, bunda yanlış gitmek zor. Her zaman olduğu gibi, tonlarca teknolojiyi araştırmanız ve oyunun sonlarına kadar geçerliliği olan diplomasiyle uğraşmanız gerekecek.

En büyük değişikliklerden biri, şehirlerinizin harita üzerinde nasıl genişlediği ve her şeyin dinamik olarak nasıl yeniden ayarlandığı ve sürekli genişlemenize nasıl tepki verdiğidir. Alınacak çok şey var ama şükürler olsun ki, bu kadar çok girişten sonra Civilization’a erişilebilir ve pratik olarak kendi hızınızda ve hatta kendi tercih ettiğiniz tarzda oynayabilirsiniz. Sadece seanslarınız arasında biraz uyuduğunuzdan emin olun.

XCOM 2 Oynanış Ekran Görüntüsü
XCOM 2 Ekran Görüntüsü
 • Platformlar: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Anahtarı, macOS, Linux
 • Yayın tarihi: 5 Şubat 2016
 • Geliştirici: Firaxis Games / Feral İnteraktif

Zorlu bir meydan okuma ve harika bir taktiksel strateji arıyorsanız, XCOM 2 sizin için yapıldı. Orijinal oyunun devamı, oyuncuların geri adım atmayan uzaylı istilacılarla savaştığı sıra tabanlı oynanışa sahip çok çeşitli savaş alanlarını getiriyor. Oyun, ikonik serinin en iyi kısımlarını alıyor ve onları büyük iyileştirmeler ve harika genişlemelerle birlikte bir karışım haline getiriyor.

İlk oyun, oyunculara bir istilayı önleme görevi verirken, XCOM 2, oyunculara halihazırda hareket halindeki düşman ele geçirmesine karşı savaşmak için kalan son güçlere komuta etme görevi veriyor. Oyunda Permadeath ile eklenen zorluk, oyuncunun verdiği her kararda büyük önem taşıyor ve bu da onu zor ama kolayca tüm zamanların en iyi strateji oyunlarından biri yapıyor. Seçimleriniz, uzaylılara karşı genel mücadelede ağırlık taşır ve komutanız altındaki birlikler için önemli sonuçlar doğurur. Strateji, yönetim ve karar verme katmanlarıyla harika bir başlık.

Çözüm

İşte karşınızda, şu anda içinde sonsuz sayıda saat geçirebileceğiniz en iyi strateji oyunlarından bazıları. Piyasadaki çeşitlilik nedeniyle bir strateji hayranı olmak için harika bir zaman ve umarız favorilerinizden bazıları bunu başarmıştır. listeye Sence buraya ait başka ne var? Düşüncelerinizi aşağıda paylaşın.oyun-5