Geliştirici Hyde, önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanan BB Studio’nun Digimon World: Next Order oyununun Nintendo Switch ve PC bağlantı noktası üzerinde çalışıyor. Dijital evcil hayvan mekaniğine sahip bir rol yapma oyunu olan Digimon World: Next Order, Digimon World serisinin altıncı ve en yeni ana hat girişidir. Şöhret iddiası, başlangıçta size bir yerine iki Digimon ortağı veren ilk Digimon World oyunu olmasıdır. Aşağıda, ne zaman çıkacağı ve PC sistem özellikleri de dahil olmak üzere Digimon World: Next Order hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçiriyoruz.

Daha önce Hyde, 2022’deki Digimon Survive üzerinde çalıştı ve geliştirme sürecinin ortasında oyunun yapımını devraldı. GameSpot’un Digimon Survive incelemesinde şöyle yazmıştım: “Digimon Survive, sıkıcı taktik savaşlarla düzenli olarak aşağı çekiliyor ve keşif ve Digimon evrimleri gibi oyunun diğer bölümlerini de olumsuz etkiliyor. Aksi halde harika bir görsel romanı mahvetmek için yeterli değil, ama tüm deneyime oldukça sönümleyici bir etki yapıyor.”

Yayın tarihi

Digimon World: Next Order, 2016’da yalnızca Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra 2017’de uluslararası olarak piyasaya sürüldü. Oyunun Nintendo Switch ve PC sürümlerinin bu yıl 22 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Ne biliyoruz

Digimon World: Next Order’da, iki Digimon ortağıyla tanışıp arkadaş oldukları Dijital Dünya’ya taşınan iki lise öğrencisinden biri olarak oynuyorsunuz – Takuto veya Shiki. Machinedramon’un saldırılarının ardından Dijital Dünya kargaşa içindeyken, onu durdurmaya ant içersiniz.

Yedekte ortaklarınızla Dijital Dünyayı keşfedebilir, yenilip tarafınıza alınabilecek virüs bulaşmış Digimon ile karşılaşabilirsiniz. Digimon ortaklarınız her savaşta daha da güçleniyor. Onları da önemserseniz – ki bu onları beslemeyi, eğitmeyi ve disipline etmeyi içerir – daha güçlü biçimlere Digivolve yeteneği kazanabilirler.

Daha fazla Digimon keşfetmeye ve işe almaya devam ettikçe, Digimon’unuzun kendi küçük topluluklarını oluşturması için yeni binalar ve yerler ile ana üssünüzü (Floatia adlı uçan bir şehir) yükseltebilirsiniz.

Platformlar

Digimon World: Next Order, 22 Şubat itibarıyla PlayStation Vita, PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC için satışa sunulacak.

Digimon World: Next Order ilk olarak PS Vita’da piyasaya sürüldüğü ve bunun için tasarlandığından, Switch’te (ve Steam Deck’i olanlar için PC’de) harika bir seçim olmalıdır.

PC sistem özellikleri

Digimon World: Next Order için minimum ve önerilen PC sistem özellikleri Steam’de açıklandı. Her ikisi de aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Asgari:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (yalnızca 64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i3-2100 veya AMD FX-4300
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560, 1 GB veya AMD Radeon HD 6870, 1 GB
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Tavsiye edilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (yalnızca 64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400 veya AMD FX-6350
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti, 1 GB veya AMD Radeon HD 7850, 1 GB
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Römorklar

Bandai Namco Entertainment, Digimon World: Next Order için oyunun Switch ve PC’de nasıl görüneceğini gösteren ve ayrıca oynanış döngüsünü ayrıntılarıyla anlatan yeni bir oynanış fragmanı yayınladı. Bu doğrudan bir bağlantı noktası olduğundan ve bir yeniden düzenleme veya yeniden yapım olmadığından, oyun 2017’de piyasaya sürülen PS4 sürümünden çok farklı görünmüyor veya görünmüyor.

çok oyunculu ayrıntılar

Digimon World: Next Order tamamen tek oyunculudur ve çok oyunculu bileşen içermez.

DLC/Mikro işlem ayrıntıları

Bandai Namco Entertainment, Digimon World: Next Order’ın lansman sonrası DLC içeriği alıp almayacağını açıklamadı, ancak bir bağlantı noktası olduğu için olmayacağını düşünüyoruz.

Ön sipariş ayrıntıları

Digimon World: Next Order’ın ne Switch ne de PC sürümleri ön sipariş için mevcut değil, ancak oyunu Steam’de istek listesine alabilirsiniz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1