Apex Legends sınıfları, Season 16: Revelry için tamamen yenilendi ve karakterler beş ayrı kategoriye sığacak şekilde karıştırıldı. Artık her sınıfın farklı avantajları ve daha net tanımlanmış rolleri var. Bu değişikliklerin yanı sıra kadrodaki çok sayıda buff ve nerf, Respawn’ın bu sezon FPS oyununa yeni bir Efsane eklememe kararını etkiledi. Bunun yerine oyuncular, Apex Legends Sezon 16 çıkış tarihi 14 Şubat’a geldiğinde kaçınılmaz meta değişimlere uyum sağlamak için zaman kazanacaklar.

Geliştirici ekip, geçen hafta bir Sezon 16 basın etkinliğinde elden geçirilen sınıf sisteminden uzun uzadıya bahsetti;

Respawn’ın baş Legend tasarımcısı Devan McGuire, “Zamanla… yeni Efsanelerin eklenmesi ve gelişen meta ile sınıf rolleri biraz bulanıklaşmaya başladı,” dedi. “Bu sezon, sınıfların oyun için ne anlama geldiğini yeniden tanımlama şansını kullanmak istiyoruz.”

Efsaneleri uygun şekilde kategorize etmek için beş yeni sınıf oluşturuldu: Saldırı, Avcı, Keşif, Kontrolör ve Destek. Benzersiz avantajları ve bunları kullanabilen karakterler de dahil olmak üzere her sınıf hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Apex Legends Sınıfları Açıklandı

  • Saldırı – Bangalore, Revenant, Fuse, Ash, Mad Maggie

Saldırı sınıfı tamamen muharebe başlatma ve fayda ile ilgilidir. Bunlar, çoğunlukla rakip takımları zorlamak için kullanılan saldırı kitlerine sahip Efsanelerdir. Assault Legends, yeni kırmızı silah ikmal kutularının gizli rafını açabilir.

Bu kırmızı kutular, esasen Lifeline’ın pasifiyle açtığı mavi kutular gibidir, ancak iyileştirici öğeler yerine eklentiler içerirler. Bu sınıfın üyeleri ayrıca envanter yuvası başına fazladan cephane yığını tutabilir ve bu da onların savaşta daha uzun süre kalmalarını sağlar.

  • Avcı Avcısı – Pathfinder, Wraith, Mirage, Octane, Horizon, Valkyrie

Çatışma erleri, kendileri kaçınarak hasar vermek için genellikle vur-kaç taktikleri kullandıklarından, muharebe hareketliliği ve kaçış konusunda uzmandırlar. Bu sınıftaki efsaneler, içerideki en değerli öğeyi görmek için gelen bakım paketlerini uzun bir mesafeden görebilir.

Çatışmacılar bakım paketlerine baktıkça dairesel bir işaretçi dolar ve dolduğunda bilgi verilir. Bu Efsaneler, yüksek değerli öğenin daha önce alınıp alınmadığını da söyleyebilir, bu da onların onu denemek ve çalmak veya zarar görmesini önlemek için bir plan oluşturmalarına olanak tanır.

  • Recon – Bloodhound, Crypto, Kahin, Vantage

Recon sınıfı, düşman istihbaratına ve takibine öncelik verir. Recon Legends, anket işaretleriyle bir sonraki halkanın nerede görüneceğini kontrol edebiliyordu, ancak bu yetenek Sezon 16’da tamamen değişti.

Sınıf artık halka verilerine erişemez, bunun yerine, haritadaki düşmanlara yaklaşık 30 saniye ping atmak için modifiye edilmiş anket işaretlerini tarayabilir. Bu etki, oyuncular Kings Canyon’daki Crypto’nun Harita Odası İÇN’sindeki bilgisayarlarla etkileşime girdiğinde olana benzer.

  • Denetleyici – Kostik, Wattson, Rampart, Katalizör

Konu alan kurulumu ve kontrol olduğunda kontrolörler uzmandır. Bu Efsaneler artık eski Keşif yeteneğini kullanabilirler – mangalarına bir sonraki çember konumunun nerede olacağını göstermek için yeni bir halka konsol cihazına erişebilirler.

Bu değişiklik çok mantıklı çünkü Kontrolcüler, çember yaklaşmaya başlamadan önce alan reddetme yeteneklerini nerede kurmaya başlamaları gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Önceki sezonlarda, bu Efsaneler bu değerli bilgi için takım arkadaşlarına güvenmek zorundaydı.

  • Destek – Gibraltar, Lifeline, Loba, Newcastle

Destek Efsaneleri, hayatta kalma yönüne yoğun bir vurgu yaparak takımın hayatta kalmasına ve tedarikine odaklanır. En dikkate değer Destek avantajı, süresi dolmuş olsalar bile onlara takım arkadaşı pankartları oluşturma seçeneği sunar. Üretim malzemeleriniz ve bir kopyalayıcıya erişiminiz olduğu sürece, Destek oynarken takım arkadaşlarınız için ölüm asla gerçek bir son değildir.

Lifeline’ın erzak kutusu pasifi, kendisi ve diğer Destek Efsaneleri için mevcut olan bir sınıf avantajı haline geldi ve hepsinin, daha önce yalnızca Lifeline’ın açabileceği mavi erzak kutularındaki gizli rafı açmalarına izin verdi. Anka kuşu kitleri, piller ve ilk yardım çantaları dahil olmak üzere yüksek değerli hayatta kalma öğeleri artık içeride görünecek.

Apex Legends Sezon 16, sınıfları elden geçiriyor, yeni karakter eklemeyi atlıyor: savaş alanında hücum eden silahlı altı takım arkadaşı

Sınıf değişikliklerine ek olarak, yedi Efsane bufflar ve/veya nerflerle güncellendi. İşte 16. Sezon için hangi Efsanelerin değişeceğine dair kısa bir özet:

  • Kahin ve Bloodhound – Buradaki nerfler, karakterlere zarar vermeden tarama sıklığını azaltmayı hedefliyor. Seer’in kalp atışı sensörü düşmanlar tarafından duyulabilir ve fazla bilgi veremez, bu nedenle kalp atışlarını gerçekten dinlemeniz gerekir. Bloodhound’un ultisi artık taktiklerini hızlandırmıyor ve şimdi onları en yakın düşmana yönlendirmek için beyaz bir kuzgun beliriyor. Beyaz kuzgun, dünyada düşman olmayan bölgelerde var olan yeni bir pasiftir – ayrıca Bloodhound ult’sini etkinleştirdiğinde anında ortaya çıkacaktır.
  • Hayalet ve Yol Bulucu – Bu ikisi, Valkyrie’nin üzerindeki yükü biraz olsun hafifletmek için güçlendirmeler alıyor. Wraith bir portalı iki kat uzağa yerleştirebilir ve yerleştirirken hızlanır. Pathfinder, zipline’ını çok daha uzağa ateşlemesine izin veren bir buff ile daha hızlı ve daha uzağa seyahat edebilir.
  • Ufuk – Horizon’un yerçekimi kaldırma atış doğruluğu azaltıldı, ancak artık daha yükseğe kaldırabiliyor. Amaç, onun orada öylece oturup kaosa neden olmasını önlemektir.
  • serap – Mirage sonunda ironik olmayan bazı güçlendirmeler alıyor. Bir dirilişin ardından, kendisi ve müttefiki birkaç saniye gizlenmiş halde kalır, ancak silahınızı çekemezsiniz, aksi takdirde anında görünmez olursunuz. Ayrıca, kandırılan düşmanlar bir klonu vurduklarında kısa bir süre için izlenir.
  • can simidi – Cankurtaran halatı, dirilirken azaltılmış bir yavaşlama cezasından yararlanacak ve bakım paketinin menzili ve hızı, kendisini sıkışmış hissetmemesi için güçlendirildi. Neredeyse anında düşer ve çok daha az riskliymiş gibi hissettirir.

Apex Legends Sezon 16: Revelry önümüzdeki hafta başlarında yayına girdiğinde, güncellenmiş atış menzilinde, yeni TDM modunda veya normal battle royale’de tüm bu meta değiştiren değişiklikleri test edebileceksiniz. Bu dördüncü yıl dönümü olduğundan ve yeni gelenlerin katılması muhtemel olduğundan, hızlanmak için tüm kahraman yetenekleri hakkındaki rehberimize ve seçimlerinizi daha da fazla bilgilendirmenize yardımcı olacak Apex Legends seviye listesine göz attığınızdan emin olun.oyun-2