Google Play’in yerli analogu olan Android işletim sistemi için RuStore çevrimiçi uygulama mağazası ekibi, projenin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşını duyurdu.


Midjourney sinir ağı tarafından üretildi

RuStore’un Dijital Geliştirme Bakanlığı’nın himayesinde VK (eski adıyla Mail.ru Group) tarafından oluşturulduğunu hatırlayın. Bu uygulama kataloğu Mayıs 2022’de kullanıma sunuldu, herkes onu bir akıllı telefona yükleyebilir.

Google Play'in yerli alternatifi artık
İllüstrasyon: VK

Bunca zaman, RuStore beta testindeydi. Artık RuStore resmi olarak istikrarlı ve geliştirilmiş bir proje olarak tanınmaktadır.

Google Play'in yerli alternatifi artık
İllüstrasyon: VK

Ek olarak, RuStore yabancı geliştiriciler için İngilizce olarak konsola erişim sağladı.

Posta hizmetlerinin ve RuStore uygulama mağazasının geliştirilmesinden sorumlu VK başkan yardımcısı Ivan Myzdrikov şunları açıkladı:

RuStore’u kullanıcılar için uygun ve yararlı bir araç ve geliştiricilerin iş geliştirme platformu olarak geliştiriyoruz. Mevcut aşamada, gerekli tüm işlevler zaten uygulanmıştır: kullanıcılar gerekli uygulamaları yükleyebilir ve güncelleyebilir, değerlendirebilir ve satın alma yapabilir. Yabancı olanlar da dahil olmak üzere yayıncılar, başvuruda bulunmak ve kar elde etmek için. Yakın gelecekte mağazanın tasarımını da güncellemeyi ve daha kullanışlı hale getirmeyi planlıyoruz.genel-22