Google Haritalar’ın önemli noktaları sanal olarak gezmenizi sağlayan Sürükleyici Sürükleyici Görünüm özelliği, sonunda dünya genelindeki beş büyük şehirde büyük bir yükseltme alıyor ve bu da yolunuzu bulmanızı kolaylaştıracak.

Özellik Google I/O 2022’de duyurulduğunda, Sürükleyici Görünüm, insanların Tokyo Kulesi’nden Atina Akropolü’ne kadar yüzlerce simge yapıyı sanal olarak gezmesine olanak sağladı. Sürükleyici Görünüm, biraz yapay zeka desteğiyle birlikte havadan ve sokak görünümünden oluşan bir karışım kullanarak size turistik destinasyonun doğru bir 3D modelini gösterebilir ve size konumun düzeni ve boyutu hakkında fikir verebilir. Ayrıca, ziyaretçi yorumları, konumun genellikle daha yoğun ve sessiz olduğu zamanlar ve havanın nasıl göründüğü dahil olmak üzere Google Haritalar’dan size veri sağlayabilir.

Sürükleyici Görünüm oldukça temiz olsa da, kuşkusuz kapsamı sınırlıydı. Bu nedenle, Google’ın bu özelliği dünyadaki beş büyük şehri daha geniş bir şekilde kapsayacak şekilde genişlettiğini duymaktan heyecan duyuyoruz: Londra, Los Angeles, New York City, San Francisco ve Tokyo – ironik bir şekilde, Fransa’nın başkenti bu listede yok , duyurunun Google’ın “Live from Paris” etkinliğinde yapılmasına rağmen.

Bu konumlardaki yalnızca birkaç simge yapıyı sanal olarak havadan gezmek yerine, tüm şehri sanal olarak keşfedebileceksiniz. Gittikçe, ana yerler hakkında yararlı bilgiler toplayabileceksiniz, aynı zamanda parklar, restoranlar ve ziyaret etmek isteyebileceğiniz diğer yerler.

Can sıkıcı bir şekilde, bu lansmandan sonra bile Sürükleyici Görünüm hala çok sınırlı. Dünyanın sahip olduğu bildirildi 10.000 şehir (yeni sekmede açılır) içinde – yani Sürükleyici Görünüm şu anda bunların %0,05’ini kapsıyor. Google, özelliği önümüzdeki aylarda Amsterdam, Dublin, Floransa ve Venedik olmak üzere dört şehirde daha kullanıma sunmayı planlıyor, ancak yaptığımız her yolculukta bu özelliğe güvenebilmemiz muhtemelen birkaç yıl alacak.

Sürükleyici Görünümün ötesinde Google, benzer Canlı Görüntü özelliğinin önümüzdeki aylarda Barselona, ​​Frankfurt, Londra, New York, Paris, Sidney, Taipei ve diğer şehirlerdeki iç mekanlar için kullanıma sunulacağını da duyurdu.

Live View, Android veya iOS telefonunuzun kamerasını kullanarak kullanışlı bir artırılmış gerçeklik katmanıyla bir şehri keşfetmenize yardımcı olur. Bir şeyler atıştırmak veya alışveriş yapmak için mola vermek isterseniz, yüzen okların sizi hedefinizin yönüne yönlendireceğine güvenebilir ve yol boyunca geçtiğiniz mekanlarla ilgili ayrıntıları görebilirsiniz.

İç Mekan Canlı Görüntü, müzeler, alışveriş merkezleri ve havaalanlarında içeriden gezinirken aynısını yapmanıza olanak tanır. Google, merdivenleri ve asansörleri, tuvaletleri ve taksi duraklarını bulmanıza yardımcı olacağını vaat ediyor.

Google Haritalar’ın bugün sunduğu yararlı araçlardan yararlanmak istiyorsanız, bilmediğiniz bu beş Google Haritalar özelliğine göz atın.genel-6