Ashley Taylor tarafından inanıyorum

Fotoğraf: ashley taylor

Her Epcot’ta her yıl Uluslararası Sanat Festivali ile başlıyor, için bir sığınak Disney sanat koleksiyoncuları bu vitrin Kapsamlı sıralaması bir dizi benzersiz perspektiften. bu Walt Disney Dünyasıseçkin Artful Epcot festivali, sürekli olarak ziyaret etmek için en iyi sebeplerden biri haline geldi Disney Parkları esnasında yoğun olmayan sezon, almak için mükemmel harika hava ile sanat dünyayı dolaşıyor. BENsadece çok kötü parkın olduğu sürece koşmaz diğer festivaller.

2023’ün sanatçıları arasında io9 ile festivale dönüş, Disney’de büyüme hakkında sohbet eden Ashley Taylor da var. ve şirkette bir yaratıcı olarak gelişimi. Çalışmaları, tema parkı moda ürünlerinde ve hatta t’de gösterilen yeni bir geçit töreninde görüldü.Main Street Elektrik Yürüyüşü.

Sabina Graves, io9: Disney ilk fandomlarınızdan biri miydi? Eğer öyleyse, hangi film veya filmler büyürken size gerçekten ilham verdi ve bu, bir sanatçı olarak yolunuzu nasıl etkiledi?

Ashley Taylor: Disney kesinlikle benim ilk hayranlığımdı! büyülendim Uyuyan güzel Ben çocukken. Bence Uyuyan güzel şimdiye kadar yaratılmış en güzel ve sanatsal açıdan farklı Disney animasyon filmi! Eyvind Earle’ün renk şemaları, kompozisyonları, ve detaylar her kareyi bir şahesere dönüştürdü. Bu filmi her an duraklatabilir ve ne kadar çarpıcı bir güzelliğe sahip olduğuna hayret edebilirsiniz. Eyvind Earle hepimizin kaçabileceği bir dünya yarattı. Uyuyan güzel her zaman kalbimde olacak ve çalışmalarımda duygu yaratmak için renk teorisini kullanmama her zaman ilham verecek. gibi filmleri de çok severdim kül kedisi, Peter Pan, Ve Alice Harikalar Diyarında! Renk ve tasarım kullanımı çok zamansız ve güzel. Mary Blair, konsept sanatıyla her hikayenin kalbini gerçekten ele geçirdi.Bu, ayarlarım ve karakterlerimle her zaman yapmaya çalıştığım bir şey. Bu hikayelerin kalp atışlarını bulmak ve hayata geçirmek istiyorum.

io9: Sanatınız, kariyer yolculuğunuz sırasında hangi noktada mevcut çağrınızı bulmanıza yardımcı oldu? Disney topluluğunda çok seviliyor ve onu hem çevrimiçi hem de şahsen Park galerilerinde, ürünlerde ve Main Street Electrical Parade’de görmek bir zevkti. Bu dönüm noktalarına ve en büyük çıkarımlara yönelik adımlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Taylor: Sanırım sanat kariyerim ve Disney topluluğunun desteği el ele gidiyor. Onların desteği olmasaydı bugün olduğum yerde olmazdım. Şirketle ilk imza etkinliğimi düşündükçe hâlâ duygusallaşıyorum. Pek çok insan benimle vakit geçirmek için günlerinden zaman ayırdı. Yıllar geçtikçe, insanlar çalışmalarımı desteklemeye devam ediyor ve imza etkinliklerine geliyorlar—ve herkesle sohbet etmek kalbimi çok büyük bir keyifle dolduruyor. Bu destek düzeyi, Epcot Uluslararası Sanat Festivali D23’te sergilenen fırsatların ortaya çıkmasına yol açtı ve t için sanat eserleri yarattı.o Disney Dilek, ve Main Street Electrical Parade’in 50. Yıldönümü Final Ünitesinin tasarımı üzerinde çalışmak—eşsiz Scott Schaffer ve Jordan Peterson ile! Disney topluluğunun tüm desteği beni bu fırsatlara yönlendirdi. Ve ne zaman yeni bir ürün ya da deneyim yaratsam, bu benim yıllardır duyduğum sevgiyi geri verme yolum!

io9: Instagram gönderilerinizde, bir yaratıcı olmanın tonlarca iniş ve çıkışla nasıl doldurulabileceği ve en sevdiğimiz kadın kahramanlardan bazılarının yardımıyla genellikle sanat sürecinizle nasıl başa çıkacağınız konusunda açıksınız. Üstesinden gelmekten en çok gurur duyduğun zorluklar nelerdi? Ve gelecek vaat eden sanatçılar için ne gibi tavsiyeleriniz var?

Taylor:Yaratıcı olmanın iniş ve çıkışlarını paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yalnızca öne çıkanları gördüğünüzde—Trüya ulaşılamaz hissediyor. Gerçekte, hayalleriniz sandığınızdan çok daha yakın! Sanatımın her zaman hayallerinizin gerçekleşebileceğinin kanıtı olmasını isterim. fazla. Kariyerim boyunca birçok engeli aşmak zorunda kaldım. Değerli bir görüşün bana sıfır yeteneğim olduğunu söylediği bir zaman vardı. Ve bu sözler uzun süre beynimde yankılandı. Yıllarca yaratmadım. Ve biri bana yaşayamayacağımı söylediği için en iyi hayatımı yaşamamak için çok zaman harcadım. Ve sonra filmi gördüm karışıkve tüm bakış açımı değiştirdi! Kendimi Rapunzel ile çok fazla yankılanırken buldum. Peşinden koşamadığı bir hayali vardı. Günlerini kule duvarları arasında geçirdi. O an fark ettim ki benim de kendi duvarlarım beni hayallerimin peşinden gitmekten alıkoyuyor…ve o duvarları yıkmanın zamanı gelmişti. Bu yüzden çok çalıştım, tarzımı geliştirdim, ve Disney için sanat eseri yaratma hayalimin peşinden gittim!

Peri Masalı İlhamları Üzerine Disney Sanatçısı Ashley Taylor başlıklı makale için resim

Fotoğraf: ashley taylor

Sanırım Disney prenseslerini ve kadın kahramanlarını merkeze alan parçalar yaratmayı çok seviyorum çünkü onları güçlü ve ilham verici kılan nitelikleri sergilemeyi seviyorum. Hepimiz onların hikayeleriyle pek çok yönden yankılanıyoruz. Vazgeçebileceğim ve gelecek sanatçılara verebileceğim en iyi tavsiye, kalbinizin sesini dinlemeniz, tutkularınızın peşinden gitmeniz, hayallerinizin peşinden koşmanız, etrafınızı sizin için en iyisini isteyen insanlarla kuşatmanızdır. ve ilerlemeye devam etmek için! şaşırma aksilikler ve başarısızlıklarla. Sanatçılar her zaman başarısız olur. Nihai resme varmadan önce sayısız revizyondan geçiyoruz. Her aksilikten öğrenmeye ve gelişmeye devam ederseniz, durdurulamaz olacaksınız. Ve en önemlisi, yaratmanın keyfini çıkarın! Tutkulu olduğunuz şeyi çizdiğinizde, insanlar buna yanıt verecektir. Aklın daldığında nereye gittiğine dikkat et ve oradan başla!


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7