Herkes oyunları biraz farklı deneyimliyor ve görünüşe göre bazı Callisto Protocol oyuncuları kendilerini şekilsiz et canavarlarını yerden tavana öğütme makinesine fırlatırken ve “Keşke daha zor olsaydı” diye düşünürken bulmuşlar. Bu oyuncular şanslı: bilimkurgu korku oyunu, yalnızca daha zorlu bir ‘hardcore’ modu değil, aynı zamanda hardcore New Game+’ı da ekleyen yeni bir güncelleme aldı.

Callisto Protokolü için sürüm 3.02 güncellemesinde geliştirici Striking Distance, “Hardcore modu korkaklara göre değildir” uyarısında bulunuyor. Etkili bir şekilde Jacob Lee’yi daha zayıf ve düşmanlarını daha sert hale getirerek “sizi sınırlarınıza zorlamayı amaçlıyor”.

Zorlu modda, cephane ve sağlık ikmali gibi şeyleri bulmakta zorlanacaksınız ve bazı biyofajlar hiç ganimet bırakmayacak. Bu düşmanlar size vurduklarında daha fazla hasar verecekler ve şok copunuz o kadar fazla hasar vermeyecek. Düşmanlar daha hızlı mutasyona uğrar ve topladığınız kaçak malın değeri düşer.

Buna karşılık, izini sürmeniz gereken bazı yeni başarıların yanı sıra tünelin sonunda sizi bekleyen başka bir mücadelenin vaadine sahip olacaksınız: zorlu mod New Game+. Bunun kilidini açmak için hardcore modda tam bir oyunu tamamlamanız gerekecek.

Yama aynı zamanda bazı memnuniyet verici düzeltmeler ve ince ayarlar da içeriyor: PC’de, gelişmiş ışın izleme performansı bekleyebilirsiniz ve düşmanla mücadele yapay zekası, etrafınız bir grup kötü yaratıkla çevriliyken daha iyi olacaktır.

Yama aynı zamanda daha iyi yazı tipi ve kullanıcı arabirimi oluşturma ve güncellenmiş bir kontrol şeması gibi Steam Deck’e özgü bazı iyileştirmeler de yapıyor.

Season Pass sahipleri ayrıca bu güncelleme ile yeni Outer Way cilt koleksiyonuna erişim kazanıyor.

PC’deki en iyi Callisto Protokolü ayarları kılavuzumuza ve Callisto Protokolü’nün iki başlı canavarını öldürme kılavuzumuza göz atın – hardcore modda dolaşırken sıkışıp kalırsanız, bunu kullanışlı bulabilirsiniz.oyun-2