Tony ödüllü Audra McDonald ve Myles Frost, Ava DuVernay’in bir sonraki uzun metrajlı filminde Aunjanue Ellis’e katıldı.

DuVernay, Isabel Wilkerson’ın kitabından uyarlanan filmi yazıyor ve yönetiyor. Kast: Hoşnutsuzluğumuzun Kökenleri. Filmdeki performansıyla Oscar’a aday gösterilen Ellis, Kral Richarddaha önce şu anda Gürcistan’da çekilen film uyarlamasında başrol oynayacağı duyurulmuştu.

Wilkerson’ın kurgusal olmayan kitabı, birçok gerçek hayat hikayesi aracılığıyla anlatılıyor ve Amerika’nın tarihi boyunca, nesiller öncesine dayanan ancak günümüzü hala etkileyen bir insan hiyerarşisi olan kast sistemi tarafından nasıl şekillendirildiğini inceliyor.

McDonald altı Tony ödülü kazandı. Ekran çalışması şunları içerir: Güneşte Kuru Üzüm, Özel Muayenehane Ve İyi Dövüş. 2016 yılında McDonald, Başkan Barack Obama tarafından Ulusal Sanat Madalyası ile ödüllendirildi.

Frost, Michael Jackson’ı oynadığı için bir müzikalde en iyi erkek oyuncu dalında 2022 Tony Ödülü’nü kazandı. MJ Müzikal Broadway’de. Son yıllarda televizyon dünyasında şu tür projelerle meşgul olan DuVernay: Kraliçe Şekeraday gösterilen en iyi resim de dahil olmak üzere yönlendirilmiş özellikler Selma (2014), Netflix belgeseli 13. (2016) ve Zaman Kırışıklığı (2018).

DuVernay üretiyor Kast ARRAY Filmworks’ten Paul Garnes ve Ellis ile birlikte. Ekip kadrosunda ayrıca Niecy Nash, Vera Farmiga, Nick Offerman, Connie Nielsen, Jon Bernthal ve Jasmine Cephas-Jones yer alıyor.sinema-2