TOKYOPOP yayınlandığını gururla duyurur. FUKUŞİMA’NIN KORUYUCUSU2011’de Japonya’nın Tohoku kentinde meydana gelen yıkıcı deprem ve tsunami sonrasındaki gerçek hikâyeyi, felaketin ardından geride kalan hayvanlara bakmak için geride kalarak hayatını riske atan sıradan bir adam olan Naoto Matsumura’nın bakış açısından anlatan hareketli yeni bir çizgi roman. Fukushima Daiichi nükleer santralinde erime.

GUARDIAN OF FUKUSHIMA, tarafından yazılan bir önsözü içeriyor Roland Keltleri, Tokyo’da yaşayan yazar, gazeteci, akademisyen ve Japon kültürü üzerine ünlü otorite. TOKYOPOP’un baskısındaki bonus içeriği, ünlü fotoğrafçı ve Fukushima sakini Ko Sasaki’nin felaket ve sonrasına ait fotoğrafların yanı sıra TOKYOPOP kurucusu ve kurucusu tarafından trajedi hakkında bilgi ve fotoğraflar içeriyor. Japonya için dua et yönetmen, Stu Levy.

GUARDIANS OF FUKUSHIMA yazarı Fabien Grolleau, “Fukushima’nın yasak bölgesinde Matsumura-san’ın hayatını keşfettiğimde, bu adamın cesaretine, alçakgönüllülüğüne ve asaletine hemen hayran kaldım” diye hatırlıyor. “Hikayesi umut dolu ve bir yazar olarak ekoloji ve doğa gibi keşfetmeye hevesli olduğum temalarla ve çizgi roman aracılığıyla paylaşmak istediğim Japon mitlerine dair sahip olduğum vizyonla yankılanıyor.”

Roland Kelts, “Asalet ve trajedi ve beceriksizlik karşısında azmin sanatsal bir kutlaması olan bu projeye katkıda bulunmaktan onur duyuyorum” diyor. “Ayrıca güzel ve TOKYOPOP’un dünya çapındaki İngiliz okuyucular için GUARDIAN OF FUKUSHIMA’yı yayınlamasına minnettarım.”

Tokyopop, mangayı şu şekilde tanımlıyor:

11 Mart 2011’de büyük bir deprem, Japonya’daki Fukushima nükleer santralinin üç reaktörünün çekirdeğini yok eden yıkıcı bir tsunamiyi tetikledi. Bu trajedi neredeyse 20.000 cana mal oldu ve ölümcül radyasyon bölgesinden tahliye edilen bir çiftçi olan Naoto Matsumura’nınki de dahil olmak üzere sayısız kişiyi mahvetti.

Çok sevdiği hayvanlarını terk etmek istemeyen Naoto, evine, çiftliğine dönmeyi ve hayatın güzelliği için savaşmayı seçer. Fransa’dan gelen bu önemli çizgi roman, Tabiat Ana’ya ve insan direncine bir övgü olarak zamansız Japon efsanelerine gönderme yapıyor. GUARDIAN OF FUKUSHIMA, orijinal olarak Fransız yayıncı Steinkis tarafından yayınlandı ve TOKYOPOP tarafından İngilizce yayın lisansı aldı.

GUARDIAN OF FUKUSHIMA 28 Şubat’ta satışa çıkacak ve 19.99$’dan satışa sunulacak.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4