Rockstar Games, 2022’nin sonunda bir sonraki Grand Theft Auto oyununun fotoğrafları ve video oynanış görüntüleri çevrimiçi olarak ortaya çıktığında büyük bir sızıntı yaşadı. Durum hayal kırıklığı yarattı, ancak Rockstar’ın ana şirketinin başkanı bunun ticari meseleler üzerinde bir etkisi olmadığını doğruladı.

IGN ile konuşmakTake-Two CEO’su Strauss Zelnick, sızıntının “ekip için gerçekten sinir bozucu ve üzücü” olduğunu ancak şirkete mali açıdan zarar vermediğini söyledi. “İş açısından biz etkilenmiyoruz. Ancak kişisel ve duygusal açıdan ekiplerimiz etkileniyor” dedi.

Zelnick ayrıca Take-Two’nun durumu “gerçekten çok ciddiye” aldığını söyledi ve bunu duymak şaşırtıcı değil. Ne de olsa, sızıntının gün ışığına çıkmasından birkaç gün sonra, sözde fail mahkemeye çıkarıldı ve bir gençlik gözaltı merkezinde tutuldu.

Bundan önce Zelnick, sızıntının nasıl “son derece talihsiz” olduğu hakkında yorum yaptı.

Zelnick, Kasım 2022’de “Herhangi bir maddi varlığın alındığına dair hiçbir kanıt yok, bu iyi bir şey. Ve kesinlikle, sızıntının geliştirme veya benzeri herhangi bir şey üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak,” dedi. ve siber güvenlikle ilgili konularda her zamankinden daha dikkatli olmamıza neden oluyor.”

GTA 6 sızıntısı, genişletilmiş oyun videolarının ve oyundan ekran görüntülerinin çevrimiçi olarak göründüğü Eylül 2022’ye kadar uzanıyor. Sızıntı, oyunun söylentili Vice City ortamını ve Bonnie ve Clyde’dan ilham alan hikayeyi doğrulamasının yanı sıra, oyunun seks robotları ve timsahları içerebileceğini ortaya çıkardı.

Sızıntıya yanıt veren Rockstar, yaptığı açıklamada, “yetkisiz bir üçüncü tarafın, sistemlerimizdeki gizli bilgilere yasa dışı bir şekilde eriştiğini ve bu bilgileri indirdiğini…” söyledi. Buna, bir sonraki Grand Theft Auto oyununun “erken geliştirme görüntüleri” de dahildi. Rockstar, “Şu anda canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde herhangi bir uzun vadeli etki beklemiyoruz” dedi.

GTA 6’nın ne zaman piyasaya sürüleceği veya resmi adının ne olabileceği hakkında henüz bir kelime yok. GTA V hızla yükselmeye devam ediyor, son zamanlarda yeniden ivme kazanıyor ve 175 milyon kopya satışına ulaşıyor. Oyunun çok oyunculu modu GTA Online, mikro işlemler yoluyla ek nakit getiriyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1