Samsung, geçen yılki S95B ile sunulan 55 inç ve 65 inç boyutlarına katılan yeni bir 77 inç modeliyle ikinci nesil QD-OLED TV serisini CES’te duyurdu. Hangi boyutu tercih ederseniz edin, bu TV’ler, Samsung Display’in en yeni kuantum noktalı OLED panellerini kullanıyor; bu paneller, potansiyel olarak 2.000 nit’i aşan önemli parlaklık kazanımları vaat ediyor ve S95B şimdiden piyasadaki en parlak OLED’ler arasındaydı. Artık 77 inç S95C’nin ne kadara mal olacağını biliyoruz: 4.499,99 $ olarak fiyatlandırılır.

Bu, LG’nin 77 inçlik G2’sinden daha pahalı (şirket henüz 2023 serisi için fiyatlandırmayı henüz açıklamadı), ancak tuhaf bir şekilde değil: G2’nin başlangıçta 4.199,99 $ MSRP’si vardı. Ve eminim ki çok geçmeden Samsung’un OLED’lerinde indirimler göreceğiz. Etiket şokunu azaltmaya yardımcı olmak için Samsung, 20 Şubat’tan önce ön sipariş verirseniz evde ücretsiz kurulum sunuyor. S95C’nin sevkiyata ayın 15’inde başlaması planlanıyor.

Yeni bir OLED TV satın almak için çok iyi bir yıl olacak gibi görünüyor. Hem Samsung hem de LG, parlaklıkta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşarak, OLED’lerin parlak görüntüleme ortamları için en iyi seçim olmadığı yönündeki uzun süredir var olan düşünceyi yıkmaya çalışıyor. Bu, Mini LED LCD TV’lerin son yıllarda galip gelmeyi başardığı bir alandır. Her ikisi de farklı şekillerde ilerliyor: Samsung, QD-OLED panel teknolojisi iyileştirmelerinden en iyi şekilde yararlanırken LG, G3 OLED tarafından üretilen ışığı izleyicilere daha verimli bir şekilde yönlendiren yeni algoritmalar ve bir mikro lens katmanı kullanıyor.

OLED parlaklık savaşları başladı

Samsung’un S95C’si, görselliğinin ötesinde bir TV güç merkezidir: 144 Hz’e kadar 4K oyun oynamayı destekler, kapsamlı bir Oyun Merkezi sunar (Microsoft’un Xbox bulut akış uygulaması hala TV yapımcılarına özel olarak kilitlenmiştir) ve yerleşik SmartThings Hub’da. İnce TV, tüm cihazlarınızın çalışacağı bir One Connect kutusuyla birlikte gelir. Ancak, her zaman olduğu gibi, Samsung ile bir anlaşmazlık noktası, Dolby Vision için tam bir destek eksikliğidir; şirket, tercih ettiği seçenek olarak HDR10 Plus’ı zorlamaya devam ediyor.

Yakında Samsung’un 2023 TV serisiyle daha fazla zaman geçireceğim, bu nedenle Las Vegas CES gösteri alanından mümkün olandan daha derin izlenimler için bizi izlemeye devam edin.genel-2