İle Inisherin’in Banshees’i Oscar ve BAFTA’larda 19 adaylıkla ödül sezonunda bir sansasyon haline gelen prodüksiyon afişi Blueprint Pictures, listedeki bir sonraki A-list projesini açıkladı. Kuzey Ülkesinden Kız.

Bob Dylan’ın müziğinden esinlenen ve oyun yazarı Conor McPherson’ın hem yazıp hem de yönetmenliğini üstlendiği Tony ödüllü şovdan uyarlanan bu uzun metrajlı filmde Olivia Colman, Woody Harrelson (onu Blueprint ile yeniden bir araya getiriyor) Ebbing, Missouri Dışında Üç Billboard), artı Grammy adayı şarkıcı/söz yazarı/müzisyen Chlöe Bailey (ekranda Siyahımsı Ve jane) ve yükselen İngiliz aktör Tosin Cole (Kadar, Ev partisi). Blueprint Pictures’dan Graham Broadbent ve Pete Czernin yapımcılığını üstlenecek. CAA Media Finance filmin yerel satışlarını temsil edecek ve Rocket Science yaklaşan Avrupa Film Pazarında uluslararası satışları başlatacak.

1934’te Büyük Buhran sırasında Duluth, Minnesota’da bulunan, Kuzey Ülkesinden Kız “Sıkıntılı bir zamanda geçen bir aşk hikayesi” olarak tanımlanıyor ve müzik, hayat ve umutla dolu bir misafirhanede kesişen bir grup asi gezginin hayatını konu alıyor. Mal sahibi Nick Laine (Harrelson) için işler kontrolden çıkıyor. Karısı Elizabeth (Colman) bunama hastasıdır. Banka evlerine haciz koyuyor. Evlat edindikleri kızları Marianne’in (Bailey), kimsenin açıklayamayacağı, yakından korunan bir sırrı vardır. Ancak kaçak bir mahkum olan Joe Scott (Cole) misafirhaneye sığındığında, Marianne ve Joe arasında herkes için her şeyi sonsuza dek değiştirecek bir ilişki gelişir.

Hollywood MuhabiriDavid Rooney, “Forever Young”, “Alllong The Watchtower”, “”Hurricane”, “Slow Train Coming”, “Make You Feel My Love” ve “Like A” gibi efsanevi Dylan şarkılarını yeniden yorumlayan Broadway oyunu adını verdi. Rolling Stone” – “zekice tasarlanmış” ve “coşkulu bir teatral hikaye anlatımı eylemi.”

New York Times onu “son derece güzel” olarak nitelendirdi ve Chicago Tribünü buna “bir Broadway ifşası!” adını verdi.

Dylan, oyunu izledikten sonra McPherson hakkında şunları söyledi: “Conor ile ilişkilendirilmek profesyonel hayatımın en önemli olaylarından biri. Adamın bu şeyi bir araya getirme konusunda bir dahi olduğunu söylemeye gerek yok ve bu deneyimin bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Şarkılarım daha iyi ellerde olamazdı. Oyunun sonunda beni ağlattı. Nedenini bile söyleyemem. Perde indiğinde donakaldım. Gerçekten öyleydim.

Beş kez Tony adayı olan McPherson ekledi: “Bob Dylan’ın eşsiz şarkılarını kullanarak bir hikaye yaratma konusundaki güvenine sahip olmak, benim dünyama neşeden başka bir şey getirmeyen büyük bir ayrıcalık. Ancak bu karakterlere hayat vermek için bu inanılmaz oyuncu kadrosuyla çalışmak neredeyse hayal etmenin ötesinde. Ayrıca sinema izleyicilerine son zamanların en iyi filmlerinden bazılarını kazandıran Graham Broadbent, Pete Czernin ve tüm Blueprint ekibiyle birlikte çalışmaktan özellikle heyecan duyuyorum.”

Bailey, CAA tarafından temsil edilmektedir. Cole, CAA, Curtis Brown Group, Sherpa Management ve Johnson Shapiro Slewett & Kole tarafından temsil edilmektedir. Colman’ı CAA, United Agents ve Johnson Shapiro Slewett & Kole temsil ediyor. Harrelson, 7 Deuce Entertainment ve Ziffren Brittenham tarafından temsil edilmektedir. McPherson, Curtis Brown Group tarafından temsil edilmektedir.sinema-2