MSI Titan GT77 HX

Fotoğraf: Alan Torres / Gizmodo

MSI Titan GT77 HX ile uygulamalı zaman geçirmek, başlı başına eğlenceli bir zaman gibi geliyor, ancak birkaç gün içinde raflara çıkacak olan bu özel modelin arkasındaki gizli sos, altında uğuldayan 13. Nesil Intel Core i9 işlemci. kapüşon. Intel’in yeni 13. Nesil HX serisi yongaları, en zorlu görevleri kolaylıkla gerçekleştirebilen güçlü mobil CPU’lar olarak faturalandırılır. 8 yüksek performanslı çekirdeği ve 16 verimlilik çekirdeğini bir araya getirerek çoklu görev ve kaynak tüketen oyunlar ve içerik oluşturma yazılımları için mükemmel hale getirirler.

Ünitemiz, şeffaf olması gereken ve üst düzey Titan MSI GT77 Titan HX’in perakende sürümünde gönderilecek olandan farklı olan Intel Core i9-13950HX ile donatılmış olarak geldi. Nihai perakende versiyonu, biraz daha güçlü 13980HX ile birlikte gelecek. 13950HX, 24 çekirdeği ve 32 iş parçacığı sayesinde güçlü olduğu kadar akıllı da. Her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak ve birinci sınıf hız sağlamak için CPU ile üçüncü taraf grafik kartları arasındaki gücü ayarlayabilir. CPU’nuzdan daha fazlasını elde etmek isteyenler için Intel, 5,5 GHz’e varan maksimum saat hızına sahiptir.

MSI Titan GT77 HX Tasarımı

bu MSI web sitesi şu anda GT77 HX’in 4.300$ ile 5.300$ arasında değişen üç versiyonunu sunuyor. İnceleme birimimizde bir Nvidia 4090 grafik kartı ve Intel Core i9-13950HX CPU’nun yanı sıra etkileyici bir 4 TB depolama ve 64 GB DDR5 RAM bulunuyordu. Bu dizüstü bilgisayar, yüksek performanslı bir masaüstü bilgisayar alternatifi olarak düşünülmelidir, ancak kullanıcıların çoğunluğu için aşırıya kaçabilir, kalbi zayıf veya cüzdanı hafif olanlar için tasarlanmamıştır.

MSI Titan, hem plastik hem de metal malzemelerin birleşimiyle yapılmış, 7,28 pound ağırlığında, sağlam ve tank benzeri bir tasarıma sahiptir. Dış kapak ve iç bölüm gibi önemli alanlarda öne çıkan metal kaplama, klavyede herhangi bir esneme olmaksızın sağlam ve istikrarlı bir yazma deneyimi sağlar. Plastik ve metal kaplamaların karışımı, oyuncu estetiğine katkıda bulunan ek RGB vurgularına sahip Titan’ın arkasındaki önemli havalandırma deliklerinde devam ediyor. Bu tasarım seçenekleri, her yüzeyi işlevsel ve görsel olarak çekici bir şekilde kullandıkları için MSI’ın gösterişli taahhüdünü vurgulamaktadır.

MSI Titan GT77 HX

Fotoğraf: Alan Torres / Gizmodo

Havalandırma sisteminden bahsetmişken, bazı giriş/çıkış (IO) bağlantı noktalarının ünitenin arkasına yerleştirilmesi ideal olacaktır. Bu, arkada bulunan ethernet, şarj ve ekran bağlantı noktaları gibi bağlantı noktalarına sahip olarak masa dağınıklığını en aza indirmeye yardımcı olur. Titan’ın her iki yanındaki kullanılabilir girişler arasında iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, Mini DisplayPort, HDMI, Ethernet ve üç adet USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktası bulunur. Dizüstü bilgisayar, tipik 3,5 mm birleşik ses jakına sahiptir, ancak bunun üzerinde, içerik oluşturucular için yararlı olması gereken bir SD kart okuyucu ile birlikte gelir.

GT77’de toplanan tüm güçle, dizüstü bilgisayarın ciddi bir soğutmaya ihtiyaç duyması şaşırtıcı değil. Hızlıca bir göz atarak, dizüstü bilgisayarın arka yarısında, sanki hiç önemli değilmiş gibi arka egzozdan sıcak hava üfleyen dört fan göreceksiniz. MSI, soğutma kurulumuyla her şeyi yaptı – Titan GT 77 HX’in 4 fanı, 8 borusu ve 6 egzozu var. Düşük ses seviyelerinde oyun oynarken veya medya izlerken fanların biraz dikkat dağıtıcı olabileceğini fark ettim, ancak bir kez hızlandıklarında fan gürültüsü oldukça sabit kaldı. Ünitemizin üretim öncesi bir model olduğunu unutmayın, bu nedenle son sürüm, mağaza raflarına çıkmadan önce bazı ekstra fan ayarlarına sahip olabilir.

Bu, tipik bir dizüstü bilgisayardan daha çok bir masaüstünün yerini almış gibi görünse de, aslında kucağınızda kullanmak oldukça rahat. İri yapısı ve boyutu, yazarken veya rakiplerinize hükmederken bile ekranın sallanmamasını sağlayan sağlam menteşesi sayesinde sabit bir deneyim sunar. Ayrıca, soğutma sistemi egzozu bacaklarınızdan uzak tuttuğu için kucağınızda rahatsız edici derecede ısınmaz. Bu nedenle, en taşınabilir cihaz olmasa da, yine de harika bir cihazdır. kucaktepe.

MSI Titan GT77 HX Oyun ve Üretkenlik Performansı

Titan, güçlü bir soğutma sistemine sahip iri bir adam olabilir, ancak oyun özellikleri bu ağırlığı ve boyutu haklı çıkarıyor. ile test ettik Siberpunk 2077 tam gaz, grafikleri maksimuma çıkarmak ve hatta 4K’da “psiko” seviyelerine itmek. Ayrıca, daha da yüksek grafik doğruluğuna ulaşmak için karışıma makul miktarda mod ekledik ve “Total Dominance” sloganına uygun olarak istikrarlı bir oyun deneyimi yaşamaya devam ettik. Modlar ne yazık ki ben fps’mi not etme şansı bulamadan (gerçek Siberpunk 2077 deneyim), ancak dizüstü bilgisayarın gücünden memnun kaldım.

Bu dizüstü bilgisayardan bekleyebileceğiniz performansa daha teknik bir bakış için, Geekbench testimizde Titan tek çekirdekli sonuçlarda 2.045 ve çok çekirdekli sonuçlarda 20.403 puan aldı. 13. nesil Intel destekli canavar, 1:17’de Blender’da bir BMW ile mücadele ederken, sadece 2:44’te el freninde 6.3 gig 6K video dosyasını işler. Titan, 4K’da ortalama 94 fps ile oyun kıyaslamalarında da zorlamadı.

MSI Titan GT77 HX

Fotoğraf: Alan Torres / Gizmodo

İçinde Medeniyet VI4K’da kare işlemek için 8,13 ms ve 4K’da 6,63 saniyelik ortalama AI dönüş süresi gördük. bizim Uzak Ağlama 5 kıyaslama, yüksek ayarlarda 1080p’de 160’lık bir zirve ile saniyedeki ortalama kare sayısı 120 iken, 4K yüksek ayarlarda ortalama kare hızı 111 ve maksimum 136 idi. Sırada, Titan’ı içinden geçirdik. Metro Çıkışı yüksek ayarlarda 1080p’de saniyede maksimum 175 kare ve saniyede ortalama 105 kare kaydettiği kıyaslama. Ve son olarak, GT77’yi test ettik. Tomb Raider’ın Gölgesi önce 1080p’de ve ardından 4K’da en yüksek grafik ayarlarında kıyaslama yapın. İnceleme birimimiz sırasıyla ortalama 134 kare ve 93 kareye ulaştı.

Bana o ekrandan bahset

Titan’daki ekran göze çarpan bir özelliktir. 144 Hz’e ve 1000 nit’e kadar çıkan 4K ekranla, parlaklık ve yanıt hızı inanılmaz. 4K içerik akışı, zengin ayrıntılarla gerçekten keyifli. Görüş açıları, dizüstü bilgisayarın diğer bazı özellikleri kadar göze çarpmıyordu ama yine de yeterince iyiydi. Birden çok renk profiline sahiptir ve DCI-P3 renk alanının %100’ünü kaplar. Ayrıca, ekranın üzerindeki Windows Hello özellikli kamera ile oturum açmak son derece kolaydır ve yerleşik gizlilik gölgesi ek bir avantajdır.

Sürpriz vuruşla Yüksek Fi Hızı İnceleme süremiz sırasında Game Pass’e ulaştığımızda, ekranı, grafikleri ve ses donanımını teste tabi tutma konusundaki eşsiz fırsatı kaçıramazdık. Hi-Fi Rush’ın canlı renk paleti, cesur sanat tarzı ve hızlı ritim tabanlı oynanışı Titan’da mükemmel bir şekilde sergilendi. Klavyenin yanında bulunan büyük hoparlörler, yüksek ses seviyelerinde bile herhangi bir teneke kalitesi olmadan net ses sağladı. Klavyeyi çevreleyen ikiz hoparlörlerin yanı sıra aşağı doğru ateşleyen iki woofer ile yoğun oyun seansları gözler için bir şölen oldu Ve kulaklar. Yüksek grafik ayarlarında, oyun sürekli olarak 120-140 fps arasında kaldı.

Girişler nasıl?

Klavye destesi, yoğun baskı uygularken bile çok az veya hiç esneme olmaksızın olağanüstü sağlamlığa sahiptir. Bununla birlikte, güvertenin mat metalik kaplaması, parmak izlerini ve diğer yağ bazlı kalıntıları tutmaya eğilimlidir. Buna rağmen, güverte hala birinci sınıf bir his yayıyor ve çoğunlukla dokunuşta soğuk kalıyor. Ek olarak, izleme dörtgeni yüksek kalitede ve boyutu harika. Geniş olmasına rağmen, yerleşik avuç içi reddetme özelliği, yazarken yanlışlıkla imleç hareketini önler. Ek bir avantaj olarak, hızlı ve güvenilir bir biyometrik yetkilendirme çözümü sunan hızlı bir parmak izi tarayıcısı vardır.

Eksiksiz sayısal tuş takımı, ortam tuşları ve bir işlev sırasının mevcut ve açıklanmış olduğu GT77’deki yazma deneyiminden son derece memnun kaldık. Bazı kullanıcılar farklı anahtarları tercih etse de, Cherry MX Ultra Low Profile tuş anahtarları dokunma hissine sahiptir. Hızlı veya ağır bir elle yazmak klavye pingine neden olabilir. Bu devi yerel kahve dükkanınıza sürüklerseniz, birkaç yazar arkadaşınızın dikkatini dağıtabilirsiniz, ancak uzun biçimli belgeleri (bu inceleme dahil) çekiçlemek bir zevkti.

O öldü Jim

MSI, bu mamutu 99,9 watt-saatlik bir pille dolu tutmak için elinden gelenin en iyisini yaptı, ancak bu kadar istiflenmiş bir sistem, çoğu oyun odaklı dizüstü bilgisayarın yaptığı gibi, pilini oldukça hızlı bir şekilde yakmak zorundadır. Google dokümanlarını düzenlemek, arka planda bazı YouTube ve/veya Spotify ve diğer hafif görevlerden oluşan yaklaşık 2,5 saatlik hafif bir işi bir prizden uzaklaştırmayı başardık. Bu, tüm sistemin RGB’si hala açıkken ve bir biraz ekran parlaklığını azalttı.

Hareket halindeki oyuncular için, bir prizden bir buçuk saatten biraz fazla uzaktayız. O zaman gibi oyunlar arasında bölündü Kuzu Kültü, Sınırsız Hız İhtiyacıVe Medeniyet VI. gibi başlıklar Kuzu Kültü Ve uygarlık grafik departmanında herhangi bir taviz verilmeden son derece iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, NFS Unbound, bir güç kaynağından uzaktayken birimin sınırlarını zorladı ve sabit bir kare hızını korumak için çözünürlükte ve grafik kalitesinde bir düşüş gerektirdi. Çoğu oyun dizüstü bilgisayarı meraklısı, fişten çekildiğinde performansın alabileceği darbeyi zaten bilecektir ve Titan hayal kırıklığına uğratmadı, ancak beklentilerimizi karşılayan kurs için oldukça eşitti.

MSI Titan GT77 HX

Fotoğraf: Alan Torres / Gizmodo

MSI Titan GT77 HX’i satın almalı mıyım?

Taşıması kolay bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu o değil. Bir güç kaynağından uzakta olduğu kadar masa başında da kendine hakim olabilecek bir çözüm arıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kesinlikle her şeyden önce bir masaüstü yerine geçiyor; etli özellikleriyle hemen hemen her türlü oyun, medya tüketimi ve içerik oluşturma ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yapı sağlam, içindeki donanım da bir o kadar güvenilir ve performans birinci sınıf. Bu tür bir güç için ödediğiniz bedel biraz sarsıcı olabilir, ancak yeriniz ve bütçeniz varsa kesinlikle sağlam bir seçenektir.

Daha ucuz, daha gündelik bir oyun dizüstü bilgisayarı için, HP Victus 15.genel-7