Güvenli İnternet Günü şerefine, Kaspersky Lab uzmanları, sansasyonel ChatGPT sinir ağının değerli bilgilere zarar vermeden nasıl kullanılacağına ilişkin öneriler yayınladı.


Midjourney sinir ağı tarafından üretildi

“Laboratuvarda” belirtildiği gibi, ChatGPT ile “dürüst olmamak daha iyidir” ve ona herhangi bir kişisel veya finansal veri vermemek. Sonuçta, onunla çalışırken, kullanıcı tarafından girilen tüm bilgileri kaydedebilen bir web hizmeti kullanılır.

Ayrıca ChatGPT erişim hizmeti, metinlerin daha sonra “kaliteyi değerlendirmek için” gerçek kişiler tarafından görüntülenebileceği konusunda açıkça uyarıyor.

Uzmanlar şunları vurguladı:

Kullanıcılar dikkatli olmalı ve çeşitli hizmetlere kaydolmadan ve herhangi bir bilgi vermeden önce güvenilir olduklarından emin olmalıdır.

OpenAI’den yapay zekaya sahip sohbet botu ChatGPT’nin, insanlar için doğal bir modda tutarlı bir diyalog sürdürme yeteneği ve sıradan kullanıcılar için geniş kullanılabilirlik ile ünlü hale geldiğini ve birçok ilginç ve eğlenceli hikaye ürettiğini hatırlayın. Geçen gün ChatGPT sinir ağının dünyanın en hızlı büyüyen çevrimiçi hizmeti olduğu açıklandı.genel-22