CoinDCX kripto borsası, siber güvenlik hazırlığını izlemek için Sridhar Govardhan’ı Baş Bilgi Güvenliği Sorumlusu (CISO) olarak atadı. Govardhan daha önce Flipkart’ta başkan yardımcısı ve bilgi güvenliği başkanı olarak görev yaptı. Firma, gelişmiş güvenlik önlemleri sağlamaya odaklanarak etkileşimi artırmak istiyor. Govardhan daha önce Wipro ve Infosys için güvenlik siber güvenlik önlemlerini denetlemişti. Kripto endüstrisi, gelecek vaat eden projelerin hack saldırılarına yenik düşmesi ve dramatik bir şekilde çökmesinin ardından son zamanlarda birkaç yatırımcının çıkışına tanık oldu.

Govardhan, temel sorumluluklarının bir parçası olarak Bilgi Güvenliği İrtibat Birimlerinin lideri olarak görev yapacak ve borsanın ekosistemi boyunca bilgi güvenliğini teşvik etmek için Bilgi Güvenliği Danışma Komitesine başkanlık edecek. “Bu dinamik sektörün bir parçası olmaktan ve CoinDCX’in güvenlik duruşunu, özellikle kripto para internetin geleceğinin yolunu açarken, sektörün büyüyen bilgi güvenliği ortamına katkıda bulunmak için güçlendirmekten heyecan duyuyorum. CoinDCX’e ilk hamle avantajını sağlamayı amaçlayan sınıfının en iyisi güvenlik çözümlerini geliştirip uygulayarak, tüm ekosistemin güvenlik kimlik bilgilerini geliştireceğiz” dedi.

Borsa, kullanıcılarının hack saldırılarına ve onları finansal risklere ve kayıplara maruz bırakabilecek güvenlik açıklarına karşı birinci sınıf güvenlik sağlama taleplerini karşılamayı hedeflediğini söylüyor. “İnşa ediyoruz ve bu daha fazla şeffaflık ve güvenlik gerektiriyor. CoinDCX Kurucu Ortağı Neeraj Khandelwal, Sridhar, verimli bir kurumsal bilgi güvenliği çerçevesi tasarlama ve sürdürme ve küresel standartlara uygun çok katmanlı bir güvenlik mimarisi oluşturma çabalarımıza öncülük edecek.

Yakın tarihli bir raporda Chainalysis, geçen yılın kripto para birimi soygunları için kaydedilen en kötü yıl olduğunu ve bilgisayar korsanlarının 3,8 milyar dolar (yaklaşık 31.100 Rs) çaldığını söyledi. Bu koşullar altında CoinDCX, müşterilerinin çevrimiçi işlemler açısından güvenli olurken kripto ile deney yapmalarını sağlamaya çalışıyor.

Borsa ayrıca yakın zamanda Hintli endüstriler ve yatırımcılar için ‘Namaste Web3’ adlı bir kripto farkındalığı girişimi başlattı.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8