Apple, satışları artırmak için Çin'de iPhone 14 modellerinin fiyatlarını 125 dolara kadar düşürdü

Elma fiyatlarını ciddi şekilde düşürdü iPhone 125 $’a (850 yuan) varan 14 model Çin medyanın bildirdiğine göre, tatil çeyreğinde gelir düşüşü bildirdikten sonra satışları artırmak için.

Buna göre Güney Çin Sabah PostasıApple’ın e-ticaret platformu JD.com’daki çevrimiçi mağazaları, iPhone 14 Pro için 800 yuan indirim gösterdi ve Profesyonel Maks modeller, alıcının çevrimiçi mağazaya üye olması durumunda ek 50 yuan indirim ile.

Bu, 128 GB iPhone 14 Pro’nun 7.999 yuan fiyatı üzerinden yüzde 10,6 indirim anlamına geliyor.

Perakende mağazaları ayrıca en popüler iPhone 14 modellerinde 600 ila 800 yuan arasında değişen fiyat indirimleri sunuyor.

Ayrıca Oku

iPhone 14 çarpışma algılama özelliği, kayakçılardan yanlış alarmlar göndermeye devam ediyor
Chinaamp39s 2022 akıllı telefon satışları on yılın en düşük seviyesine indi

Bir çalışandan alıntılanan raporda, “Yerel Shenzhen perakende zinciri Sundan, 650 yuan’lık bir fiyat indirimi teklif etti ve hem Pro hem de Pro Max geniş depolama alanına sahip modeller için stokları tükendi” dedi.

Ancak Apple’ın resmi internet sitesinde ve Çin’deki çevrimdışı mağazalarında iPhone 14 modellerinin fiyatları değişmedi.

Apple, 65.8 milyar dolar gelir bildirdi iPhone’lar tatil çeyreğinde yüzde 8 düşüş (yıldan yıla).

Ancak, sabit para birimi bazında, iPhone geliri kabaca sabitti.

Apple, Çin’in karşılaştığı gibi Ekim ve Kasım aylarında tedarik zinciri kesintileriyle karşı karşıya kaldı. Kovid Ana tedarikçisi Foxconn’un ülkedeki ana fabrikasında dalgalanma ve protestolar patlak verdi.

Apple CEO’su Tim Cook Covid ile ilgili zorlukların “iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max arzını önemli ölçüde etkilediğini ve Aralık ayının büyük bölümünde sürdüğünü” söyledi.

Şirketin kazanç çağrısı sırasında “Bu kısıtlamalar nedeniyle, planladığımızdan önemli ölçüde daha az iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max tedarikimiz vardı, bu da nakliye sürelerinin tahmin ettiğimizin çok ötesine geçmesine neden oldu” dedi.

Aşçı zorlu bir ortamın sonucu olarak “gelirimizin yıldan yıla yüzde 5 düştüğünü” söyledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9