Bir yıl daha hızla geçti ve teknoloji devlerinden birinin bir sonraki büyük amiral gemisini de memnuniyetle karşıladık. Bu beni düşündürdü: Modern akıllı telefonların gerçekten neye ihtiyacı var? Akıllı telefon üreticileri piyasayı bu şekilde mi araştırıyor yoksa genel merkezin derinliklerindeki bazı yazılımlar tarafından hazırlanan kuru ve sentetik yönergeleri mi izliyorlar? Galaxy S23 serisi en son örnek ama parmakla işaret etmeyeceğim—Samsung yalnız değil bunda. Akıllı telefon yeniliği, planlı eskitme ve tek amacı yıl sonunda en büyük geliri elde etmek olan her türlü gölgeli uygulama hakkında defalarca konuştuk.

Son birkaç Galaxy ve iPhone nesli biraz sıkıcıydı ve elbette her şey öznel ve bu benim konuyla ilgili kendi görüşüm ama hadi! Bu artımlı yükseltmeler sinirlerimi bozmaya başlıyor.

Bu yüzden, güvenilir izleyicilerimizden akıllı telefonların gerçekten neye ihtiyacı olduğunu görmelerini istemeye karar verdim. Ve inan bana, ankette “Dinamik Ada” seçeneği olmayacak. Şaka bir yana, insanlar bir akıllı telefonda farklı şeyleri önemli buluyor, bu nedenle anket kapandıktan sonra muhtemelen bir fikir birliği olmayacak. Ve yine tek bir yanıtla sınırlıyız (“her şeyi istiyorum” durumlarından kaçınmak için).

Anketimize oy verin ve aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi ve öfkenizi paylaşın (çünkü tabii ki en sevdiğiniz özelliği unutacağız).telefon-1