Maruti Suzuki’den gelecek 5 kapılı SUV Suzuki Jimny çok sıcak karşılandı: sadece 15 gün içinde, yalnızca duyurunun yapıldığı Hindistan’da 15.000’den fazla sipariş topladı.Yeni Jimny, Zeta ve Alpha olmak üzere iki versiyonda satılacak. Birincisi çelik jantlara sahip olacak ve ikincisi alaşım jantlara sahip olacak. Ek olarak, Zeta varyantı 7 inçlik bir bilgi-eğlence ünitesi alırken, üst kaplama 9 inçlik bir ekranla gelecek. İki donanım seçeneği arasındaki bir diğer önemli fark, LED farlar, far yıkayıcılar ve sis farlarının varlığı olacaktır. Bu özelliklerin tümü yalnızca daha yüksek Alpha donanımında bulunacaktır. Giriş seviyesi Zeta varyantı bunlara sahip olmayacak. Bunun yerine normal halojen farlar alacak.

Indian Jimny’nin ayırt edici bir özelliği, 5 kapılı düzenidir. SUV, kolayca erişilebilen ikinci koltuk sırası sayesinde daha pratik hale geldi. Ayrıca, diğer ülkelerde satılan 3 kapılı muadilinden daha büyük bir bagaja sahiptir.

İlk Suzuki Jimny 5 kapılı SUV, satışa çıkmadan önce bile bir hit oldu.  ön siparişler bitti

Mekanik olarak 3 kapılı Jimny ile aynı donanıma sahip. 1,5 litrelik benzinli motor, vites küçültücü bir transfer kutusu ve iki şanzıman seçeneğiyle eşleştirildi – 5 vitesli manuel şanzıman veya 3 kapılı Jimny’den ödünç alınan 4 vitesli otomatik.

2023 Maruti Suzuki Jimny, bu yılın Mart veya Nisan aylarında Hindistan pazarında satışa çıkabilir. Fiyatlar henüz açıklanmadı.genel-22