Londra, 1 Şubat 2023 — Taktiklerden sonuçlara, siber güvenlik 2023’te ince ama önemli bir evrim görecek Beazley’nin yeni haberine göre Siber Hizmetler Anlık Görüntüsü rapor, bugün yayınlandı. Rapor, siber tehdit ortamının, daha fazla olay karmaşıklığından, tehdit aktörlerinin çalınan verileri kullanma biçiminden ve 2023’te ABD’deki toplu eylemlerdeki artıştan etkileneceğini ortaya koyuyor.

Rapor, sektöre göre kayıp nedenleri, fidye yazılımı vektörleri, iş e-postalarının ele geçirilmesi ve veri hırsızlığı dahil olmak üzere Beazley Cyber ​​Services tarafından ele alınan olaylara ilişkin küresel verileri sunar. Bu veri noktaları, Beazley’e bildirilen olaylara gerçek zamanlı bir bakış sunarak, ortaya çıkan siber riskin devam eden bir resmini ortaya koyuyor. Ek olarak, tüm Beazley Siber Hizmetler Anlık Görüntüleri, Beazley’nin dünya çapındaki olay müdahale ekiplerinin ön saflarında yer alan profesyonellerin içgörülerini içerir.

Bir kategori olarak hileli eğitim, 2022’de bir kayıp nedeni olarak yıldan yıla %13 artışla büyük bir büyüme yaşadı. Bu eğilim, özellikle küçük kuruluşlar söz konusu olduğunda oldukça yüksek olmaya devam ediyor.

Rapora göre, bu güvenlik açığıyla mücadele etmek için kuruluşların, sahte e-postalar veya alan adları gibi sahte talimat taktiklerini tespit etmeleri için çalışanları eğitme konusunda daha akıllı olmaları gerekiyor. Kuruluşlar, güvenlik açığı alanları olarak sosyal mühendislik ve spear phishing, Multi-Factor Authentication’ı atlama, Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları hedefleme ve bulut ortamlarından taviz verme konularında dikkatli olmaları konusunda uyarılır.

İlk bakışta, 2023’e girerken pek de yeni bir şey görünmüyor: Tehdit aktörleri saldırmak için hâlâ aynı türden fidye yazılımı vektörlerini kullanıyor ve biz hâlâ aynı eğitim ve kontrol ihtiyacından bahsediyoruz,” dedi Beazley Başkanı Russ Cohen. ABD Siber Hizmetlerinin.“Ancak yüzeyin altına baktığınızda, hedeflenen kuruluşların her zamankinden daha fazla olay karmaşıklığıyla karşı karşıya olduğu hemen ortaya çıkıyor. Tehdit aktörleri tekniklerine yeni bir karmaşıklık kattıkça ve gelişmiş siber güvenlik çabalarına uyum sağladıkça, giderek daha fazla şirket, kullanıma hazır BT çözümlerinin ve araçlarının varsayılan yapılandırmasına artık güvenemeyeceklerini anlayacak.”

Beazley, sigortalıların riski azaltmalarına ve bir ihlal durumunda hızlı bir şekilde kurtarmalarına yardımcı olmak için sınıfının en iyisi destek, hizmetler ve araçlar sağlar.siber-1