Dragon’s Den yıldızı Steven Bartlett tarafından kurulan bir dijital pazarlama girişimi olan Social Chain, rakip firma Brave Bison tarafından 7,7 milyon sterlinlik bir başlangıç ​​ücreti karşılığında satın alınacak.

2014 yılında Bartlett tarafından Manchester’da kurulan Social Chain, büyük markalar için etkileyicilere dayalı sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturuyor. Şirket, TikTok, Amazon ve KFC gibi müşterilerle çalışıyor.

Bir diğer sosyal medya pazarlama kuruluşu olan Brave Bison, şirketin satın alma ücretinin şirketin önümüzdeki üç yıldaki performansına bağlı olarak 20 milyon doların (16,3 milyon sterlin) üzerine çıkabileceğini söyledi.

Brave Bison başkanı Oliver Green, “Dünyanın en saygın sosyal medya ve etkileyici pazarlama markaları arasında olduğuna inandığımız Social Chain’e uzun süredir hayranlık duyuyoruz ve işimize getirdiği son derece alakalı müşteriler bizi heyecanlandırıyor” dedi.

“Social Chain, Pete ve ekibin Steven Bartlett’in platformunu kullanarak oluşturduğu ivmeyi alarak, Brave Bison içinde büyük bir büyüme potansiyeline sahip.”

Social Chain CEO’su Peter Metcalfe şunları ekledi: “Brave Bison’a katılmak bizim için harika bir adım. Bu, yalnızca Sosyal Zincir önerisini büyütme planlarımızı geliştirmeye ve devam eden başarımızı geliştirmeye yardımcı olacaktır.”

“Kültürümüzle aynı fikirde olan insanlarla yakın bir şekilde çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bize yalnızca müşteriler için birleşik hizmetler oluşturma fırsatı vermiyor.”

Bir CEO’nun Günlüğü podcast’ine ev sahipliği yapan Bartlett, Eylül 2020’de şirket direktörü olarak istifa etti. Anlaşmaya destek vermesine rağmen, satın alma işleminden finansal olarak kazanç sağlayıp sağlayamayacağı bilinmiyor.

Girişimin “iş dünyasındaki ilk büyük başarım olduğunu söyledi. İki genç girişimci kardeşin, Social Chain’in masaya getirdiği aynı enerjiyle Brave Bison’u inşa ettiğini görmek harika. Harika bir uyum olmalılar.”

Ocak ayında Bartlett, uzay, biyoteknoloji, blok zinciri ve sağlık teknolojisi sektörlerindeki girişimleri hedefleyen 100 milyon dolarlık (81 milyon sterlin) bir yatırım fonu başlattı.genel-11