Son zamanlarda dişlilerimi gerçekten neyin gıcırdattığını biliyor musun? Windows 11 ve Windows 10’da sizden bir şey yapmanızı isteyen rastgele istemler ve açılır pencereler ve söz konusu teklifi veya isteği reddetmenin hemen veya açık bir yolu yoktur. Bu, farklı platformlarda ve cihazlarda çok oluyor, ancak her ne sebeple olursa olsun, bunu en çok Windows’ta fark ediyorum.

Belki de bunun nedeni, ÜÇ günde bir tam ekran, kapatılamaz, göz kamaştırıcı beyaz bir istemin belirmesi ve bilgisayarımı Office 365 veya Windows Phone Link (ikisini de zaten kullanıyorum) ile kurmayı bitirmek isteyip istemediğimi sormasıdır. İstemediğim veya kurmam gerekmeyen şeyleri kurma sürecinden geçmek için sunulan tek seçenek “3 gün içinde bana hatırlat” veya “Devam”.

Windows 11 bana daha sonra hatırlat

Cihazınızın istemini ayarlamayı bitirelim (İmaj kredisi: Microsoft)

Hepiniz de bu ekranı daha önce en az bir kez görmüşsünüzdür. İster Windows 10 ister Windows 11 kullanıyor olun, bu ekran son birkaç yılda sürekli olarak şu veya bu şekilde göründü ve inanılmaz derecede sinir bozucu. Daha da kötüsü, Microsoft’un kullanıcıların hayır demesine izin vermediği tek yer burası değil.genel-20