Blizzard web sitesinde yakın zamanda yayınlanan bir makaleye göre, Overwatch 2’nin harita havuzu sistemi kaldırılacak. Sistem 4. Sezondan itibaren artık mevcut olmayacak ve bundan sonra oyuncular herhangi bir oyunda çok çeşitli haritalarla oynayabilecekler.

Yönetmen Aaron Keller’e göre Overwatch 2’deki harita havuzu sisteminin asıl nedeni, ekibin aynı anda birkaç haritaya odaklanmasına izin vermekti, ancak oyuncular genellikle bunu iyi karşılamadı. Ayrıca, en başta bir harita havuzu sistemini gerçekten garanti edecek kadar yeterli harita yoktu, bu yüzden sistem rafa kaldırılıyor.

İşte Blizzard makalesinden tam alıntı:

Her sezon biraz tazelik sağlamayı ve insanların oynadığı harita sayısına konsantre olmayı amaçladık, ancak harita havuzları hakkındaki oyuncu duyarlılığı oldukça düşüktü, harita listesinde gerçekten ihtiyaç duyduğumuz yerde yeterli harita yok ve onların etkisi mevsimsel kimliğe sahip olması oldukça düşüktü. Ek olarak, havuzdan ayrılan ve havuza geri dönen haritaların temposu, haritalarda değişiklik yapmak için geçen süre ile uyumlu değildi. Gibraltar’ın 4. Sezonda geri dönmesi gerekiyordu, ancak harita için yaptığımız oyun testi ve yineleme, bu son tarihi sorgulamaya başladı.

Yine de bu, harita havuzu sisteminin tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmiyor. Makale, daha fazla harita eklendiğinde geri dönebileceğinden bahsediyor.

Oyunda çok daha fazla haritamız olduğunda, uzak gelecekte harita havuzlarını geri getirme olasılığımız var. Onları geri getirecek olsaydık, muhtemelen her hafta potansiyel olarak daha hızlı dönerlerdi. Bu fikirden nefret ediyorsanız, bundan 2 yıl sonrası için bir hatırlatıcı ayarlayın ve bize bildirin!

Harita havuzlarının kaldırılacağını duyuran Keller, sistemin belirli bir haritayı diğerine tercih etmediğini, ancak aynı haritayı almanızı engelleyeceği için sistemin tamamen “rastgele” olmadığını da ortaya koydu. bir süre için mod.

Bunu oyuncu raporlarına dayanarak inceledik ve eşleştirme sisteminin Push haritalarını biraz yükselten bir detayı var. Eşleştirici, insanların aynı haritayı ve aynı oyun modunu kısa bir süre içinde oynamasını engellemeye çalışır. Push, diğer oyun modlarına göre daha az haritaya sahip olduğundan, bu, bu haritaların daha fazla harita içeren oyun modlarından daha sık ortaya çıkmasına neden olabilir.

Makale, Blizzard’ın oyuncuların etkinlikler sırasında uğraştığı zorlukları değiştirdiğinden bahsederek sona erdi. Etkinlik oyun modunun etrafında toplanmak yerine, daha fazla zorluk “tercih ettiğiniz şekilde oynamanıza izin verecek” ancak etkinlik oyun modlarını canlı tutacaktır.

Kaynak: kar fırtınasıoyun-6