Valve, siz bulmaca severler için yeni bir Steam indiriminin yolda olduğunu duyurur. 2023’te PC’de gerçek kafa karıştırıcı oyunların, odadan kaçışların, gizemlerin ve diğer en iyi bulmaca oyunlarının hayranıysanız, şanslısınız demektir. Hala biraz uzak olabilir, ancak sadece birkaç ay içinde PC oyun platformu bazı en iyi bilinmezler için bolca indirim sunan özel bir vitrin düzenliyor.

Valve, Steamworks ekibinden yaptığı bir gönderide, “Steam Puzzle Fest sırasında kodu kırarken, eksik parçayı bulurken ve öğeleri hizalarken bize katılın” diyor. Etkinlik, yaklaşan Şubat Steam Next Fest’ten bekleyebileceğiniz gibi, mevcut ve gelecek oyunlarda indirimler ve demolar içerecek, ancak buradaki odak noktası elbette “bulmaca çözme ruhuna odaklanan oyunlar” olacak.

Steam Puzzle Fest 24 Nisan – 1 Mayıs arasında canlı, 10:00 PDT / 1:00 EDT / 18:00 BST / 19:00 CEST’de başlayıp bitiyor (aranızdaki bulmaca kafaları, çoğu bölgedeki saatlerin o zamana kadar bir saat ileri alınacağını zaten fark etmiş olacak ki bu, bu zamanlamalara dahil edilmiştir). Kapak davet etmek oyunlarının uygun olabileceğini düşünen geliştiriciler, henüz bir davetiye almamışlarsa kendileriyle iletişim kurabilir.

Steam Puzzle Fest’teki tüm oyunlar indirimli olmayacak, ancak Valve “etkinlik sayfasında en çok indirimli oyunların yer alacağını” söylüyor. Ne bekleyebileceğimize gelince, güçlü korsan Guybrush Threepwood’un 2022’deki son gezisi olan Return to Monkey Island’ın yanı sıra tekne tabanlı cinayet gizemi Obra Dinn’in Dönüşü, karmaşık bir şekilde tasarlanmış ızgara bulmaca oyunu The Witness, ve tabii ki Valve’ın kendi Portalı 2.

Biz Nisan ayının gelmesini beklerken, PC’de oynanacak şeylerle meşgul olmanızı sağlayacak pek çok en iyi ücretsiz oyun var. Ailenizin oyun kitaplığınıza katılmasını istiyorsanız Steam aile paylaşımını nasıl kuracağınıza ve oyunlarınızı evin her yerinde kolayca oynamanıza izin veren Steam ev içi akış kılavuzumuza bir göz atın.oyun-2