Sonrasında diş ve tırnakla mücadele ücretli bir ortama taşınmak yerine G Suite’in eski ücretsiz araçlarına erişimi korumak için Google Workspace sonra planla bir duyuru Ocak 2022’de, son zamanlarda bazı Google kullanıcıları bir korkuya kapıldı.

G Suite, Google’ın Workspace’in ücretsiz bir yinelemesiydi. işbirliği yazılımıücretsiz sunan e-posta barındırma, ve en önemlisi, 2006’dan 2012’ye kadar olan özel alan adları. Bu dönemde oluşturulan hesaplar şu anda hizmete “ata” olarak geçmiştir, yani sahiplerinin tüm avantajları korurken herhangi bir ek ücret ödemesi gerekmez.

Google, 2022’de kullanıcıların Workspace için ödeme yapmaya başlamasını sağlama konusunda geri adım attıktan sonra, G Suite kullanıcıları, Google’a hesaplarını iş amaçlı kullanma niyetinde olmadıklarına dair söz vermek zorunda kaldılar ve bunun ardından mesele çözülmüş gibi göründü.

Eski G Suite geçişleri veya bunların olmaması

Ancak Şubat 2023’te, teknoloji devinin geri adım atmaya başladığını ima eden “Google Workspace’e geçiş başladı” şeklinde bir bildirim kullanıcılara gösterilmeye başlandı.

Kullanıcılar başlangıçta kafası karışmış, ama neyse ki, bu bir hata gibi görünüyor. Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada şunları iddia etti: Ars Teknik (yeni sekmede açılır) sorunun bir hata olduğunu ve “daha önce kişisel kullanım için kaydolanların başka bir işlem yapmasının beklenmediğini” söyledi.

Buna rağmen, bildirim tıklandığında, mevcut olmayan “Kişisel kullanım için Google Workspace” adlı yeni bir hizmete atıfta bulunuyor gibi görünüyor.

Aynı Google sözcüsü, kullanıcıların geçen yıl eski G Suite hesaplarını hurdaya çıkarmak amacıyla istemeden beta markasını gördüklerini de doğruladı ve bu nedenle, tüm fiyasko, büyük olasılıkla fikir yeniden akıllarına gelene kadar, çılgın bir kaz kovalamacası gibi görünüyor.genel-6