Akıllı telefonlarına, akıllı saatlerine ve hatta tabletlerine kıyasla, Apple’ın “akustik ürünleri”, hem lansman programları hem de gerçek yükseltmeler söz konusu olduğunda çok daha öngörülemez.

Üç ürün, iki büyük lansman seçeneği

Neyse ki, artık rastgele tahminlerde bulunmanıza gerek yok, çünkü Ming-Chi Kuo bunun için var. Tabii ki, saygın analistin tahminleri genellikle sağduyu ve içgüdüden çok daha fazlasına dayanır ve kesin bir kaynak gösterilmemesine rağmen. Twitter’da yayınlanan bu tür en son tahminbu muhtemelen bu şeyler ne kadar güvenilirse… bir ürünün geliştirme sürecinin çok erken aşamalarında.
Bu doğru, HomePod mini 2, AirPods Max 2 ve isimsiz bir AirPods “düşük maliyetli sürüm”, 2024’ün ikinci yarısında veya 2025’in ilk yarısında bir noktada muhtemelen ortak bir duyuruya bakıldığında, iddiaya göre oldukça uzak.

Bu garip bir şekilde tanıdık geliyorsa, dikkat edin, bunun nedeni Kuo’nun gerçekten paylaşması olabilir. AirPods Max 2 için sadece birkaç hafta önce benzer bir tahmin ve şu anda 99 $ fiyat etiketini izleyen bir çift “daha uygun fiyatlı” gerçek kablosuz AirPods.
Bu, bugünkü söylentiye eklenen yeni unsurun Apple’ın yeni nesil minyatür akıllı hoparlörü olduğu anlamına geliyor; bu, Kuo’nun yine haklı çıkması durumunda selefinin piyasaya sürülmesinden yaklaşık dört yıl sonra ortaya çıkabilir. Bu kesinlikle yenilemek için uzun bir zaman bu kadar popüler bir cihaz, ancak “standart” HomePod yeniden ilgi odağında ve 2023’te ve hatta 2024’ün başlarında bunun altını oymak ve baltalamak açıkça mantıklı olmayacak.

AirPods 4 mü yoksa AirPods Lite mı?

İkinci nesil AirPods Max, ilk baskısından yaklaşık dört yıl sonra da gün ışığını görebildi. Apple’ın abartılı kulak üstü kulaklıkları, H2 2024’ten önce 100 dolardan başlaması beklenen “düşük maliyetli” AirPod’lar ise Lite markası, son birkaç yılda birkaç kez söylendi.

Elbette başka bir olasılık da, burada giriş seviyesi bir AirPods 4 modeliyle karşı karşıya olmamız, muhtemelen daha lüks ve daha pahalı bir varyantla daha şık bir şarj kutusuyla birleştirilecek. Bu arada, Pro 2’nin genç yaşı göz önüne alındığında doğal olarak mantıklı olan potansiyel bir AirPods Pro 3 sürümü hakkında hiçbir kelime yok.

Apple’ın yükseltmesinin ne kadar sürdüğüne bağlı olarak bir tahminde bulunacak olsaydık Orijinal modelde, muhtemelen üçüncü nesil gürültü önleyici AirPods Pro’nun 2025’in sonlarında mağaza raflarında olmasını beklerdik.
Sonra tekrar, Pro olmayan ile AirPods 3, Pro olmayanların ardından sadece iki buçuk yıl sonra yayınlandı AirPods 2, çok fazla erken spekülasyondan kaçınmak ve sadece bekleyip Apple’ın neler sakladığını görmek en iyisi olabilir … aynı zamanda ara sıra Ming-Chi Kuo gibi profesyonel içeriden kişileri dinlerken.
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kuo’nun “en erken 2H24” de seri üretime başlaması beklenen üç ses ürününün özellikleri ve yetenekleri hakkında paylaşacak somut bilgileri (veya tahminleri) yok. 2024’ler olmasına rağmen, bunun gibi bir şey için çok erken. iPhone 16 ailesi de şimdiden haberlere konu oldu. sonunda ortaya çıkabilecek veya çıkmayabilecek bir dizi ayrıntı.

telefon-1