Genel olarak akıllı telefon satışları için kötü bir yılı geride bırakan ve 2022’de sevkiyatların yıldan yıla %11,3 (dördüncü çeyrek için %18,3) düştüğü Samsung’un TM Roh’u fazla iyimser olabilir. Samsung’un Mobile eXperience Business başkanı Roh, şirketin bu hafta başlarında düzenlenen en son Unpacked etkinliğinin MC’si olarak son konserinden yeni çıktı. Galaxy S23 serisinin tanıtımının ardından düzenlenen basın toplantısında yönetici, yeni seri ve yakında çıkacak olan Fold and Flip katlanabilir ürünlerle ilgili beklentilerini tartıştı.
Kore çevrimiçi yayınına göre Yatırımcı (aracılığıyla SamMobileRoh, zayıf küresel ekonomik koşullarda bile Galaxy S23 serisinin başarılı olmasını beklediğini söyledi. Hem Galaxy S23 serisinin hem de katlanabilir Galaxy Z’nin yıllık satışlarının “geçen yıla göre dünya çapında çift haneli büyüme” beklediğini belirtiyor. Yönetici, “Olumsuz ekonomik koşullara rağmen, premium stratejilerimiz pazara liderlik etmemize yardımcı olacak” dedi.

Roh, bu telefonların kameralarında, yazılımlarında ve performansında yaptığı iyileştirmeler nedeniyle Galaxy S23 serisi hakkında iyimser. Özellikle, Samsung’un 200 MP ISOCELL HP2 görüntü sensörü, Galaxy S23 Ultra’nın arkasındaki Geniş kamerayı çalıştırıyor. İkincisi ayrıca daha akıcı videolar çekmeli ve hattın düşük ışıklı fotoğrafçılığı yeni bir seviyeye taşınmıştır. Yeni telefonların performansına gelince, hepsi hız aşırtmalı X-3 “yüksek performanslı” çekirdeğe sahip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy yonga seti tarafından destekleniyor.

Samsung kısa bir süre önce 2022 kazançlarını bildirdi ve akıllı telefon satışlarındaki düşüşün, işletme kârındaki %16’lık düşüşün 351,7 milyar dolara eşdeğer olmasının nedenlerinden biri olduğunu söyledi. 2022 için Samsung, akıllı telefon sevkiyatlarında dünya lideri olmaya devam etti ve küresel pazarın %22’sini ele geçirdi. Şirket geçen yıl 257,9 milyon akıllı telefon teslim etti. Bu yılın sonlarında, SAMSUNG Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’i piyasaya sürecek.

Şimdi Galaxy S23 Ultra için ön sipariş verin!

Roh, 2022’nin Galaxy S22 serisinin satışlarının yaklaşık 24 milyon adet olduğunu, bunun da Galaxy S23 serisinin 26 milyondan fazla satması gerektiği anlamına geldiğini söylüyor. Galaxy S23 serisinin satışlarında çift haneli bir artış, 26,4 milyon telefon satışı anlamına gelebilir. Ayrıca yeni telefonların fiyatlarını da tartıştı. Roh, “Fiyatları belirlerken çok fazla zorluk yaşadık… Hammadde fiyatlarındaki artış ve Kore wonu döviz kurlarındaki artan oynaklık dahil olmak üzere birçok değişkeni dikkate almamız gerekti,” dedi.

Samsung, Galaxy S23’ün 799,99 dolardan, Galaxy S23+’nın 999,99 dolardan ve Galaxy S23 Ultra’nın 1.199,99 dolardan başlayan fiyatlarla satıldığı ABD’de fiyatları değiştirmedi. Diğer ülkelerde Samsung, fiyatlarını biraz artırdı. Hat için şu anda ön siparişler alınıyor ve telefonlar 17 Şubat’ta piyasaya sürülecek.telefon-1