Sony, PlayStation Plus Koleksiyonunu yakında kapatıyor. Katalogda deneyimsiz olanlar için, PS Plus hizmetine abone olmaları koşuluyla herhangi bir PS5 sahibinin kolayca indirip ücretsiz olarak oynayabileceği bir dizi PS4 oyunu yer alıyor. Oyuncuların hesaplarındaki 19 oyunluk koleksiyonu kullanmak için 9 Mayıs’a kadar süreleri var ve bu sürenin ardından avantaj sona erecek. Kapatıldıktan çok sonra bile bu oyunlara erişmek için bir PS Plus üyeliği gerekli olacaktır – oyuncular bu oyunları “ellerinde tutamazlar”. Koleksiyon başlangıçta 20 oyun içeriyordu, ancak geçen yıl popüler JRPG Persona 5 kaldırıldığında bir çentik düştü.

PlayStation Plus Koleksiyonu, PS5’in 2020’nin sonlarında lansmanının bir parçası olarak, özel lansman başlıklarının olmadığı bir zamanda tanıtıldı – mevcut nesil konsolu satın almak için bir teşvik. Sony, bu yeni güncelleme için hiçbir zaman bir neden sunmasa da, abonelerin temel Essential planını yükseltmelerini sağlamak için kısa bir süre önce PS Plus Extra ve Deluxe/Premium aboneliklerinde sınırlı süreli indirimler sundu.

Ayrıca, PlayStation CEO’su Jim Ryan geçen ay PS5 tedarik sıkıntısının artık bir sorun olmaması gerektiğini doğruladı. Bu, artık kendi kapsamlı bir kitaplığına sahip olan konsoluyla birleştiğinde, yayıncının bu ücretsiz öğeleri sunmayı gereksiz bulduğu anlamına gelebilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, PS Plus koleksiyonu, 10 birinci taraf ve dokuz üçüncü taraf sürümüne bölünmüş 19 oyun içerir.

9 Mayıs’ta PlayStation koleksiyonundan ayrılan oyunlar

Birinci taraf başlıkları

PS5’te The Last of Us Part I, PS Plus Deluxe/ Premium Üyeler için 2 Saatlik Ücretsiz Deneme Sunuyor

Üçüncü taraf başlıkları

Sony ayrıca açıkladı bu ay tüm PS Plus üyelerine sunulan dört ücretsiz oyun. 7 Şubat’tan itibaren PS Plus Essential, Extra ve Deluxe üyeleri, eleştirmenlerce beğenilen Mafia yeniden yapımını, canlı kaykay oyunu Olli Olli World’ü, Destiny 2’nin Beyond Light genişletme paketini ve şuna dayanan kanlı bir 4’e 1 nişancı uyarlaması olan Evil Dead: The Game’i ekleyebilir. film yapımcısı Sam Raimi’nin orijinal film serisi.

Hindistan’da PlayStation Plus aboneliği Rs’den başlar. Essential için ayda 499, Rs. Ekstra plan için ayda 749 ve Rs. En üst düzey Deluxe aboneliği için ayda 849.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8