Telefonların sadece iyi kameralara sahip olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Onlar vardır telefon görüşmeleri de yapan kameralar.

PhoneArena’da yaklaşık 20 yıldır telefon kameralarını test ediyoruz. Evet, tüm yolculuk boyunca buradaydık: kameraların kullanmak zorunda olduğunuz 0,3 MP modüller olduğu zamandan beri eklemek 200MP sensörler, 10x yakınlaştırmalı periskop lensler ve 8K videodan sanki hiç önemli değilmiş gibi bahsettiğimizde (bunu biz uydurmuyoruz) bugüne kadar.

Açıkçası, günümüzün telefon kameraları büyüleyici oldukları kadar yetenekli ve gelişmiş. Ancak bu karmaşıklık bir sorun yaratır – bir kameranın iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız? Performansını nasıl test edersiniz? Rakipleriyle nasıl karşılaştırırsınız? Ve daha da önemlisi, bu bulguları herkesin anlayabileceği bir şekilde nasıl sunarsınız?

Bu çözmek istediğimiz bir problem.

Kamera testimizi ve incelemelerimizi yepyeni bir seviyeye taşımak istiyoruz

Okuyucularımıza her zamankinden daha iyi hizmet verebilmek için telefon kameralarını nasıl test edip incelediğimizi yeniden düşünmemizin zamanı geldi. Dürüst olmak gerekirse, tüm bu girişim hakkında oldukça heyecanlıyız! Ancak sizin katkılarınız olmadan bir sonraki aşamaya geçemeyeceğimizi düşünüyoruz. Aşağıda, insanların 2023’te telefonlarındaki kameraları nasıl kullandığını daha iyi anlamamızı amaçlayan bir anketin bağlantısı var. Oldukça kısa – söz veriyoruz, beş dakikadan fazla sürmez – ancak geri bildirim bizim için büyük değer. Lütfen doldurarak PhoneArena’nın geleceğini şekillendirmeye yardımcı olun ve paylaşacak başka bir şeyiniz varsa aşağıdaki yorumlarda tartışmaya katılmaktan çekinmeyin.telefon-1