Ne bilmek istiyorsun

  • Overwatch 2 Oyun Direktörü Aaron Keller, yeni bir blog gönderisinde oyunun harita havuzlarının 4. Sezonda kaldırılacağını duyurdu (Nisan 2023’te yayına girmesi bekleniyor).
  • Harita havuzları “mevsimsel kimliği” tanıtmayı ve her sezonu taze hissettirmeyi amaçlarken, oyuncular onları oyun çeşitliliğini azaltmakla eleştirdiler. Geliştirici Blizzard nihayetinde aynı fikirde.
  • Gelecekte Overwatch 2 daha fazla haritaya sahip olduğunda harita havuzları geri gelebilir, ancak eğer varsa, haritalar büyük olasılıkla havuzlara çok daha hızlı girip çıkacaktır.

Overwatch 2’de Overwatch’ın oynanış yapısında yapılan değişiklikler genel olarak olumlu geri bildirimlerle karşılanırken, yeni bir özelliğin çok tartışmalı olduğu kanıtlandı: harita havuzları. Oyunun 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, dokuz haftalık sezonları, hem gündelik hem de rekabetçi eşleştirmeye giren ve çıkan birkaç haritayı değiştirdi.

Geliştirici Blizzard Entertainment’ın harita havuzlarıyla hedefi, “mevsimsel kimliği” teşvik etmek ve her sezon oynamak için taze hissettirmek ve aynı zamanda maçların daha yeni haritalarda oynanma şansını artırmaktı. Bununla birlikte oyuncular, oyunun böyle bir yaklaşım için yeterli aşamaya sahip olmadığını ve çeşitlilik kaybının mevsimsel kimlik duygularını önemli ölçüde gölgelediğini savunarak, piyasaya sürüldüğünden beri Overwatch 2 harita havuzu sistemini neredeyse oybirliğiyle eleştirdiler. yeni bir Blog yazısıOverwatch 2 Oyun Direktörü Aaron Keller, Blizzard’ın aynı fikirde olduğunu ve 4. Sezonda (Nisan 2023’te gelmesi bekleniyor) harita havuzlarını kaldırdığını açıkladı.

“Harita Havuzları 4. Sezondan itibaren kullanımdan kaldırılıyor. Her sezon biraz tazelik sunmayı ve insanların oynadığı harita sayısına odaklanmayı hedefledik, ancak harita havuzlarına ilişkin oyuncu duyarlılığı oldukça düşüktü, harita kadrosunda yeterli yok nerede olduğumuz haritalar gerçekten ihtiyaç Keller şöyle yazdı: “Ayrıca, haritaların havuzdan ayrılış ve havuza geri dönme ritmi, haritalarda değişiklik yapmak için geçen süre ile uyumlu değildi. Gibraltar’ın 4. Sezonda geri dönmesi gerekiyordu, ancak harita için yaptığımız oyun testi ve yineleme, bu son tarihi sorgulamaya başladı.”

(İmaj kredisi: Activision Blizzard)

Özellikle Keller, uzak gelecekte, Overwatch 2’nin daha geniş bir harita yelpazesine sahip olduğunda harita havuzlarının geri gelebileceğini ekledi. Ancak, eğer onlar Yapmak dönüş, çok daha sık içeri ve dışarı dönecekler.genel-20