Nikolaj Coster-Waldau ve Romola Garai gotik korku için bir araya geliyor ErdemHanWay Films ile Avrupa Film Pazarına gidiyor.

Filmin yönetmenliğini, filmiyle 2014 yılında Edinburgh Film Festivali’nde en iyi İngiliz uzun metrajlı filmi dalında Michael Powell ödülünü kazanan Joanna Coates üstlenecek. Saklambaçve Sam Hoare tarafından yazılmıştır (Sana sahip olmak, İngiliz Oyunu seri, Moskova’da Bir Beyefendi seri).

Alex Cook, 10 08 Films Ltd. için ve Ill Kippers için Coster-Waldau, Steve Bakken ve Joe Derrick için yapımcılık yapıyor. Yürütücü yapımcılar arasında HanWay Films, James Brown ve Matthew James Wilkinson yer alıyor.

1350’de İngiltere’de geçen Virtue, Coster-Waldau’nun yurtdışında geçen yıllardan sonra genç oğlu ve silah arkadaşlarıyla birlikte savaştan dönen kahraman bir şövalye olan Sir Peter’ı canlandırdığını görüyor. Sosyal huzursuzluk, hurafe ve korku tarafından yönetilen vebadan harap olmuş bir vatan bulurlar. Tartışmalı bir şekilde bir cadının yanmasını önledikten sonra, Sir Peter, halkının gözünde adını ve otoritesini yeniden tesis etmeye hevesli, yerlilerin dehşete düştüğü perili bir ormanda kaybolan en son köylü olan Fraya’yı (Garai) kurtarmaya ant içer.

Görevinde iyi niyetler hüküm sürmeye başlar… Fraya ve “ele geçirilmiş” kızı Ludella’yı bulan adamlar, uğursuz güçler tarafından kuşatılır. Ama bu kadınlar gerçekten kurtarılmak istiyor mu? Sör Peter, düzenin, halkının ve ataerkinin iyiliği için kendi insanlığı ve ailesiyle yüzleşmek ve hatta feda etmek zorunda kalır.

HanWay Films’in CEO’su Gabrielle Stewart, “Orta Çağ ve klasik peri masalları, parlak zırhlı şövalyelerin tehlikedeki genç kızları kurtardığı ataerkil düzeni güçlendiren temel bir dünya sunuyor” dedi. “Erdem sizi bu dünyayı alt üst eden ve onun koruduğu toplumsal cinsiyet ve güç yapılarına meydan okuyan heyecan verici ve korkutucu bir yolculuğa çıkarıyor.”sinema-2