dün, google Yalnızca bazı hata düzeltmelerini ve kararlılık iyileştirmelerini ele almakla kalmayan, aynı zamanda onu Mart Özelliği Bırakma’nın bir parçası haline getirmesi beklenen gizli özelliklere de eklenen Android 13 QPR2 Beta 3’ü yayınladı. Bu özelliklerden biri, ele aldığımız gibi, Bir duvar kağıdı seçerken iyileştirmeler. Bununla birlikte, Pixel kilit ekranındaki kısayolları içeren, çok talep edilen başka bir özelleştirme özelliği de ortaya çıktı.

Android 13’ün ikinci üç aylık güncellemesinin yayınlanmasından bu yana Google’ın kilit ekranının iki kısayolunu değiştirme seçeneği üzerinde çalıştığına dair daha önce ipuçları vardı. Bu işlevsellik Pixel telefonlar için hala geliştirilme aşamasında olsa da, Nothing Phone’da (1) Android 13 beta sürümünde zaten tamamen işlevseldir; bu, Beta programındaki Pixel telefonların bu güncellemeleri önce görmesi gerektiği düşünüldüğünde şaşırtıcıdır.
Ancak, Mishaal Rahman tarafından belgelendiği gibi (üzerinden Android Polisi), koda derinlemesine dalışın bir parçası olarak bir Twitter dizisinde, Pixel telefon kullanıcılarının bu özelliği canlı olarak görmek için çok uzun süre beklemeleri gerekmeyecek gibi görünüyor.

Piksellerde, iki kilit ekranı kısayolunuzu ve özel bir saati seçme seçeneği, aynı zamanda daha temiz bir tasarıma biraz makyaj yapacak olan Wallpaper & Style uygulamasının bir parçası olacaktır. Testinde Mishaal Rahman’a kilit ekranı kısayolları için dört seçenek verildi: El Feneri, Rahatsız Etmeyin Modu, Cihaz Kontrolleri ve Kamera. Bu, DND modunun eklenmesiyle artık Nothing Phone’un (1) sahip olduğu şeyle hemen hemen eşleşiyor.

Nothing Phone (1) Beta’daki Kilit Ekranı Kısayol seçenekleri

Kilit ekranındaki kısayolların tetiklenme yöntemiyle ilgili olarak yapılan bir başka keşif, eylemi başlatmak için sadece basit bir dokunuş yerine düğmelere dokunup basılı tutmanız gerekeceğidir. Bu değişiklik, özelliğin davranışını, düğmelerin benzer şekilde basılı tutularak etkinleştirildiği iOS’ta çalışma şekliyle daha tutarlı hale getirir. Bu muhtemelen, özellikle kamera ve el feneri söz konusu olduğunda, telefonunuzun pilini hızla tüketebilecek kazara dokunmaları önlemek için değiştirilmiştir.telefon-1