Warner Bros. Discovery’nin Shazam! Tanrıların Öfkesi kararla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre Çin’de bir çıkış tarihini kilitledi Hollywood Muhabiri. DC süper kahraman devam filmi, 17 Mart’ta Kuzey Amerika ile gün ve tarihte ülkede başlayacak. Düzenleyicilerden resmi duyurunun yakında yapılması bekleniyor.

Shazam!’Çin’in lansman izni, Pekin’in geçen ay Marvel film gösterimleri üzerindeki iki yıllık yasağını kaldırma kararının ardından Çin’in yakın zamanda Hollywood ithalatına yeniden açılmasını sürdürüyor. Disney’in Kara Panter 2 7 Şubat’ta Çin’de açılması için yeşil ışık yakıldı, ardından Karınca Adam 3 17 Şubat’ta. Warners’ın son DC süper kahraman unvanı, siyah adam (2022), yıldız Dwayne Johnson’ın oradaki büyük popülaritesine rağmen Çin’de hiç açılmadı.

İlk Shazam! Zachary Levi’nin baş karakter olduğu film, 2019’da Çin’de dünya çapındaki 366 milyon dolarlık toplamının 43,8 milyon dolarını kazandı.

Devam filmi, genç olmayı süper kahraman alter egoları ile nasıl dengeleyeceklerini hâlâ bulmaya çalışan Billy Batson ve koruyucu çocuk arkadaşlarını takip ediyor. Warner Bros. Discovery’ye göre, antik tanrıların intikam peşinde koşan üçlüsü olan Atlas’ın Kızları Dünya’ya vardıklarında, çocuklar süper güçleri, yaşamları ve dünyalarının kaderi için bir savaşın içine giriyorlar. Shazam! 2 yıldızlar, sırasıyla tanrıça Hespera, Calypso ve Antaeus rollerini üstlenen, franchise’a yeni gelenler Helen Mirren, Lucy Liu ve Rachel Zegler.

Çin’in gişe hasılatı, pandemiden önce bilinen gişe rekorları kıran kazançlarının bir kısmını sunmaya başladı. James Cameron’ın Avatar: Suyun Yolu 2022’nin sonlarında orada gösterime girdiğinde aylar sonra ülkede piyasaya sürülen ilk büyük Hollywood destek direği oldu. Film, Çin’de 243 milyon dolar kazandı – büyük bir mesafe, ancak ilk haftalarında azalan sinema nedeniyle başlangıçta beklenenden biraz daha az. ülke COVID sıfır politikasından çıkarken Orta Krallık’ı kasıp kavuran muazzam COVID dalgası nedeniyle serbest bırakıldı. Ancak 2023’ün ilk haftalarında Çinli film hayranları, sağlık endişelerini bir kenara bırakıp Ay Yeni Yılı tatili sırasında toplu halde sinemaya geri döndüler. Çin’in en büyük iki tatil yayını, Zhang Yimou’s Tam Nehir Kırmızısı ve bilim kurgu devamı Dolaşan Dünya 2sırasıyla 530 milyon dolar ve 430 milyon dolar kazandı.sinema-2