Yeni ayrıntılar Netflix’in şifre karşıtı paylaşım önlemleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve platformun kullanıcıları nasıl engellemeyi planladığını ortaya çıkardı.

Yeni bulunan bilgiler, Netflix’in ABD Yardım Merkezi’nde keşfedildi ve The Streamable tarafından onaylandı (yeni sekmede açılır) 31 Ocak’ta; ancak, o sayfa o zamandan beri yayından kaldırıldı. Bu yazı yazıldığı sırada, Yardım Merkezi önceki durumuna geri dönmüştür. Neyse ki, kuralların bir kopyası şu adreste hâlâ bulunabilir: Geri Dönüş Makinesi (yeni sekmede açılır)gelecek nesiller için internetin “ekran görüntülerini” alan bir web sitesi.

Raporlara göre, “Netflix hesapları hala paylaşılabilir, ancak yalnızca bir hane içinde.” Evinizin dışından hiç kimse bu hesabı kullanamayacak ve kendi hesabını oluşturması söylenecek.

Platform ayrıca kullanıcıların evlerinin Wi-Fi ağı üzerinden Netflix hesaplarına giriş yapmalarını, uygulamayı açmalarını ve “en az 31 günde bir bir şeyler izlemelerini” gerektirecek. Bunu yapmak, cihaz(lar)ınızı “güvenilir” olarak kaydedecektir. Ayda bir oturum açmazsanız tam olarak ne olacağı bilinmiyor, ancak ifadeye bakılırsa, hesabınız bloke edilecek. Ve bu sizin başınıza gelirse, yardım için Netflix ile iletişime geçmeniz gerekir.

Seyahat sıkıntıları

Seyahat etmeye karar verirseniz işler biraz sorunlu hale gelir. bu kurallar, Netflix’in tanımlayıcı bilgileri kullandığını belirtir “bir cihazın birincil konumunuza bağlı olup olmadığını belirlemek için IP adresleri, cihaz kimlikleri ve hesap etkinliği” gibi. Ancak “farklı yerler arasında uzun bir süre seyahat ederseniz veya yaşarsanız” – muhtemelen 31 günden fazla – hesabınız bloke edilebilir. Streamable’ın raporu, evden uzakta tatil yapıyorsanız, platformdaki içeriği “ardışık yedi gün” boyunca izleyebilmek için Netflix’ten geçici bir erişim kodu isteyebileceğinizi söylüyor.

Hesabınıza bağlanabilecek cihaz sayısı, sahip olduğunuz plana bağlıdır. Hem Reklamlı Temel hem de Temel planlar yalnızca bir cihazı destekler. Standart ikiye bağlanabilir.

Öte yandan Premium, kullanıcıların bağlanabileceği cihaz sayısını dörtten altıya çıkarıyor. son duyuru (yeni sekmede açılır). Ayrıca Premium üyeler, platform bu özelliği aşağıdakiler gibi Netflix’in en çok izlenen 700’den fazla başlığına genişletirken, mekansal seste daha fazla içeriğin keyfini çıkarabilecek: Yabancı Şeyler

Farklı kurallar dizisi

Netflix, ABD sayfasını kaldırmış olsa da, platformun kuralları hâlâ geçerliliğini koruyor. Kosta Rika Yardım Merkezi (yeni sekmede açılır)ama onlar biraz farklı.

Kosta Rika önlemi, Standart ve Premium kullanıcıların kendileriyle birlikte yaşamayan bir kişiyi bir süreliğine hesaplarına eklemelerine izin verir. ayda fazladan 3 dolar (yeni sekmede açılır). Ekstra üyelerin de hesaplarının orijinal hesap sahibiyle aynı ülkede olması gerekir. Bunun dışında, her 31 günde bir oturum açmak ve hizmeti kullanmak zorunda olmak gibi kurallar aynıdır. Dolayısıyla, Kosta Rika’ya gitmeyi, bir hesap oluşturup sonra ayrılmayı düşünüyorsanız, Netflix buna izin verecek gibi görünmüyor.

Kuralların Kosta Rika versiyonu Amerika Birleşik Devletleri’ni veya Latin Amerika dışındaki herhangi bir yeri kapsamayabilir. Platform, şifre karşıtı paylaşım önlemlerini daha geniş bir kitleye sunmaya hazır görünmüyor. Yeni kuralların ABD’de ne zaman kullanıma sunulacağını (önceki raporlar Mart 2023’ü söylüyordu) ve herhangi bir şekilde Kosta Rika önlemlerine benzeyeceklerini sormak için Netflix’e ulaştık. Geri duyarsak bu hikaye güncellenecektir.

Netflix’te ne izleyeceğiniz konusunda kararsızsanız, kontrol ettiğinizden emin olun. TechRadar’ın en iyi 30 film listesi platformda.genel-6