Bethesda, Redfall’u tek oyunculu oynasanız bile oynamak için çevrimiçi bağlantı gerektirdiğini onaylıyor. Yaklaşan co-op vampir oyunu, oyunculara “ölümcül vampirleri alt etmek için tek başına oynama veya takım kurma” şansı vaat ediyor, ancak Dishonored ve Prey gibi oyunların da arkasındaki geliştirici Arkane, her zaman çevrimiçi olmanız gerektiğini doğruluyor. Redfall çıkış tarihi geldiğinde tek başına gidiyor.

Kısa bir süre önce, Bethesda’nın bir sonraki dev uzay RPG’si için yaklaşan bir Starfield gösterisinden önce gelen Xbox Developer Direct gösterimi sayesinde Mayıs ayında Redfall oynayabileceğimizi öğrendik. Bu arada, Bethesda’nın web sitesindeki bir Redfall SSS sayfası birçok önemli bilgiyi içeriyor ve oyunun çıkışı ve oynamak için neye ihtiyaç duyacağınızla ilgili bazı ek ayrıntıları içerecek şekilde güncellendi.

SSS’de açıklanan ayrıntılar arasında, Redfall oynamak için bir Bethesda.net hesabına ihtiyaç duyacağınız, bu platformlardan herhangi biri üzerinden oynuyorsanız hesabınızı Steam’e veya Xbox kullanıcı kimliğinize bağlamanız gerekeceği ve “Kalıcı bir çevrimiçi bağlantı” yer alır. tek oyunculu ve co-op için gereklidir.” Bu son detay (Twitter kullanıcısı tarafından fark edildi. Oynatıyor mu1), sivilceli bağlantıları olan ve sadece kendi başlarına oynamak isteyenleri etkileyeceğinden, bazı hayranlar için muhtemelen en hayal kırıklığı yaratan oyun olacaktır.

Tek başına oynarken bile internete bağlı olma gereksinimi günümüzde birçok oyunda oldukça yaygındır, ancak oyunların uzun süreli korunması üzerinde etkileri olabilir ve sadece biraz yalnız vampir almak istiyorsanız sinir bozucu olabilir. İnternetiniz göz açıp kapayıncaya kadar arama yapın. Diğer kooperatif FPS oyunu Back 4 Blood da çevrimdışı oynama seçeneği olmadan piyasaya sürüldü, ancak hatta bir tek oyunculu mod ekledi, bu nedenle belki de Bethesda ve Arkane gelecekte aynısını yapacak.

Çıkış tarihi geldiğinde gitmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için Redfall sistem gereksinimlerine bir göz atın. Arkane, Redfall’un oynanışını Left 4 Dead’den çok Far Cry’a benzettiğini söylüyor, ancak ne olursa olsun, geldiğinde PC’deki en iyi co-op oyunları saflarına katılacak şekilde şekilleniyor.

oyun-2