Eufy’nin ana şirketi Anker, güvenlik kameraları hattının daha önce sanıldığı kadar güvenli olmadığını resmen kabul etti. Ürünlerinin kayıtlı video çekimleri için uçtan uca şifreleme kullandığı söylendi – ancak durumun her zaman böyle olmadığı ortaya çıktı.

2022’nin sonlarında, Eufy kameraların biraz gizlilik sorunu olduğu keşfedildi. Kullanmak VLC medya oynatıcı, bir Eufy kullanıcısı, yalnızca yerel olarak depolandığı varsayılan bulut aracılığıyla videoya erişmeyi başardı. Ayrıca, 2021 yılına kadar insanların yabancıların kamera görüntülerini izlediğine dair raporlar vardı, ancak Eufy bunu yalnızca az sayıda ürünü etkileyen bir hataya bağladı.

Eufy

Şimdi, görünüşe göre gerçek sonunda ortaya çıktı. ile uzun bir tartışmada Sınır, Anker, sorunların o zamandan beri çözüldüğünü söylese de, Eufy kadrosuyla ilgili bazı güvenlik sorunları olduğunu kabul ediyor. Anker, kameraların yerel olarak uçtan uca şifrelenmediğini ve kameraların bulut aracılığıyla erişilebilen şifrelenmemiş videolar oluşturabileceğini itiraf etti.

Eric Villines’ten yapılan açıklamada, “Bugün, kullanıcının cihazı ile Eufy Security Web portalı veya Eufy Security Uygulaması arasında paylaşılan tüm videolar (canlı ve kayıtlı), AES ve RSA algoritmaları kullanılarak uygulanan uçtan uca şifreleme kullanıyor.” , Anker’in küresel iletişim başkanı. “Ayrıca, bir kullanıcı cihazlarından videolara erişmek için Eufy Security Uygulamasını kullandığında, Eufy Security Uygulaması ile kullanıcının cihazı arasındaki bağlantı uçtan uca güvenli bir şekilde şifrelenir. [peer-to-peer] hizmet.”

Villines ayrıca, Eufy Web portalının “canlı akışları görüntülemek için P2P şifrelemeyi desteklemek üzere tasarlanmadığını” ve bunun yerine “Web portalında kullanıcı oturum açmasına” dayandığını belirtiyor. Villines, bunun açıkça yeterli koruma olmadığını ve sorunların “düzeltildiğini” söylemeye devam ediyor.

Eufy ve kullanıcıları arasında açık bir şekilde bir güven ihlali olsa da, şirketin yanlışı düzeltmeye ve ürünlerini akıllı ev topluluğunun beklediği standartlara yükseltmeye çalıştığı görülüyor. Daha fazlasını öğrenmekle ilgileniyorsanız, göz atabilirsiniz. Eufy’nin resmi gizlilik taahhüdü.
genel-19