Snap'in kazançları Meta ve Google için olumlu haberler içerebilir

Snap Inc üç aylık ho-hum kazançları için kötü bir ekonomiyi ve artan rekabeti suçladı, ancak temel reklam metriğindeki bir artış, Facebook sahibi için iyi haber anlamına gelebilir Meta Platformlar ve Alphabet, dedi analistler.

Patlatmak ürün satışlarını veya web sitesi ziyaretlerini artırmaya yönelik doğrudan yanıt işinin Ekim-Aralık döneminde yüzde 4 arttığını söyledi. Ancak şirket, üç aylık kazanç raporunda, bir markanın imajını yükseltmeyi amaçlayan marka reklamlarından elde edilen gelirin yüzde 11 düştüğünü söyledi.

Bu “sağlıklı bir işaret olarak görülebilir” Meta ve GoogleAraştırma şirketinde kıdemli analist olan Mark Shmulik, “İşleri doğrudan yanıt reklamverenlerine göre ayarlanmış,” dedi. Bernstein.

Ayrıca Oku

WhatsApp, Apple Mac Catalyst kullanan yeni bir yazılım üzerinde çalışıyor
Meta, sosyal yapılacaklar listesi uygulaması amp39Moveamp39'u Mart ayında kapatacak

Dünyanın en büyük dijital reklamcılık platformu olan Alphabet’in Google’ı, diğer reklam bağımlı şirketlerden uzun süredir daha iyi durumda çünkü markalar, Google aramalarındaki reklamların web sitesi ziyaretlerini veya diğer tüketici işlemlerini yönlendirmek için çok önemli olduğunu düşünüyor.

Benzer şekilde Meta, önceki çeyreklerde gelirinin büyük kısmının doğrudan yanıt reklamlarından geldiğini söylemişti. Facebook ve Instagram milyarlarca kullanıcıya ulaşarak onları birçok markanın pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası haline getiriyor.

Evercore ISI analisti Mark Mahaney, “Snap, önemli ölçüde marka reklamı maruziyetine sahip olduğu gerçeğinden etkileniyor (bu, doğrudan yanıttan daha sert darbe alıyor),” dedi.

Meta ve Google için karşıdan esen rüzgarlar, özellikle daha az şiddetli olabilir, diye ekledi.

Snap’in hisseleri, cari çeyrek gelirinde yüzde 10’a varan bir düşüş öngördükten sonra yüzde 14 düştü. Hisseler Çarşamba günü kayıplarını genişletti ve piyasa öncesi yaklaşık yüzde 15 düştü.

Zayıf görünüm rakipleri Meta, Google ve hisselerini aşağı çekti. PinterestSalı günü dijital reklam satışı yaparak da gelir elde eden .

Analistler, Meta’nın Çarşamba günü sonuçları açıkladığında Aralık çeyrek gelirinde yüzde 6,5’lik bir düşüş bildirmesini bekliyor. Yenilemeart arda üçüncü çeyrekte düşüş yaşadı.

Alphabet sonuçları Perşembe günü açıklayacak ve analistler gelirin bir yıl öncesine göre değişmemesini bekliyor.

Gizlilik değişiklikleri de dahil olmak üzere Snap’in zorlukları Apple Inc. pazarlamacıların veri toplamasını zorlaştıran cihazlar şirkete özgü değildir. Ancak Insider Intelligence baş analisti Jasmine Enberg, “küçük bir oyuncu olmanın ek zorluğuna” sahip olduğunu söyledi.

“Reklamverenler denenmiş ve gerçek platformlara yöneliyor.”

FacebooktwitterLinkedin
genel-9