Matter, 2023’e yavaş yavaş girerken manşetlerde yer almaya devam ediyor. En son haberlerde, Samsung, Matter birlikte çalışabilirlik standardını SmartThings iOS uygulamasına getiriyor. iPhone’unuz ve SmartThings uygulamanız güncel olduğu sürece, popüler akıllı ev kumandası için tam Matter desteğinden yararlanabileceksiniz.

Amazon ve Google’ın 2022’nin sonlarında Echo Dot ve Nest Hub Max gibi popüler ürünlere destek getiren büyük güncellemeler başlatmasıyla şirketler, Matter’ı cihazlarına ve yazılımlarına sunmaya can atıyor. Şimdi, görünüşe göre Samsung kulübe katılıyor.

Bu güncelleme, Matter desteğini belirli araçlara getirmez, bunun yerine iOS sahiplerinin, Matter özellikli cihazlar için tam destekle bir SmartThings hub’ını kontrol etmelerine olanak tanır. Önceden, yalnızca Android sahipleri bu ayrıcalığa sahipti. bu android güncellemeleri Ekim 2022’de kullanıma sunuldu ve bu Apple güncellemesi gecikmiş olsa da, onu nihayet vahşi doğada görmek harika.

SmartThings’i iOS’ta Matter ile düzgün bir şekilde kullanmak için, iOS 16.2 veya üzerini ve SmartThings 1.6.94 veya üzerini çalıştırıyor olmanız gerekir. Başka bir deyişle, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için en son güncellemeleri yüklediğinizden emin olun.

Samsung, Matter cihazlarını SmartThings’e nasıl bağlayacağına dair eksiksiz bir özet sunuyor. resmi site, ancak süreç oldukça basittir. SmartThings uygulamasını açtıktan sonra tek yapmanız gereken Cihaz ekle düğmesine basın, ardından cihazın QR kodunu tarayın. Bu yapıldıktan sonra, kurulumunu tamamlamadan önce sizden cihazın merkezini ve odasını seçmenizi isteyen bir bilgi istemi görüntülenir.

SmartThings iOS uygulaması, Matter desteği ekleyen en son yazılımdır, ancak önümüzdeki hafta çok daha fazla Matter güncellemesinin duyurulmasını bekliyoruz. Birlikte çalışabilirlik standardı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Teknolojinin neden bu kadar heyecan verici olduğunu açıklayan 2022 kapsamımıza göz atmayı unutmayın.
genel-19