PagerDuty CEO'su Jennifer Tejada'nın sahnede kollarını açmış bir fotoğrafı.

Fotoğraf: Steve Jennings (Getty Resimleri)

PagerDuty CEO’su Jennifer Tejada, en kötü teknoloji işten çıkarma e-postasının yazarı Son aylarda, üzgün olduğunu bilmenizi istiyor. Geriye dönüp bakıldığında, dedi ki, Çalışanlarınızın %7’sini işten çıkarırken “işten çıkarma” kelimesini söylemeyi reddetmek ve Martin Luther King Jr.’dan alıntı yapmak muhtemelen yapılacak doğru şey değildi..

Tejada, çalışanlarına, işten çıkarmaları veya kendi deyimiyle “iyileştirmeleri”, çalışan terfilerini kutladığını, iyi finansal sonuçlarla dalga geçtiğini ve Martin Luther King Jr.—hepsi aynı 1.669 kelimelik e-postada. Tejada’nın işten çıkarma teslimatı sosyal medyada geniş tepki aldı ve dijital operasyon yönetimi konusunda uzmanlaşmış teknoloji şirketi hakkında bir dizi habere yol açtı.

“Böyle anlarda Martin Luther King’in söylediği bir şey aklıma geliyor, ‘bir şeyin nihai ölçüsü’ [leader] nerede değil [they] konfor ve rahatlık anlarında durun, ancak nerede [they] Tejada, 24 Ocak’ta King’in 2014’te yayınlanan vaazlarından birindeki alıntıyı biraz değiştirerek, meydan okuma ve tartışma zamanlarında ayakta durun’ dedi. Bir Adamın Ölçüsü 1959’da parantez ile.

Tejada, geçen Cuma günü personele gönderdiği bir takip e-postasında üzgün olduğunu ve geriye dönüp baktığında bazı şeyleri farklı şekilde yapacağını söyledi.

“Yapabilseydim farklı yapacağım birkaç şey var. Martin Luther King, Jr.’dan dahil ettiğim alıntı uygunsuz ve duyarsızdı. E-postadaki işten çıkarmalar konusunda daha açık sözlü, üslubum konusunda daha düşünceli ve daha özlü olmalıydım. Üzgünüm,” diye gönderilen e-postada belirtti. PagerDuty’nin web sitesi.

PagerDuty CEO’su, işten çıkarmaları bildirme şeklinin şirketin dikkatini en yüksek önceliğinden uzaklaştırdığını ekledi: “İşten çıkardığımız çalışanlara özen göstermek ve onların ve hepinizin hak ettiği zarafeti, saygıyı ve takdiri göstermek.”

Tejada’nın kredisine göre, işten çıkarılan çalışanların %7’si için 11 haftalık maaş ve uzatılmış sağlık sigortası da dahil olmak üzere uygun kıdem paketlerini duyurdu. Örneğin, Voice AI şirketi SoundHound işten ayrılma yaptı işten çıkarmalardan sonra yatırım alan şirkete bağlı. E-postaya sıkıştırdığı her şeyi düşününce bunu hatırlamak zor.genel-7