Bu yatırım tavsiyesi değildir. Yazarın belirtilen hisse senetlerinin hiçbirinde pozisyonu yoktur. Wccftech.com’un bir bilgilendirme ve etik politikası vardır.

Tesla hisseleri, 2022’de yaklaşık yüzde 70’lik bir kayıp kaydettikten sonra geçen ay yüzde 60 arttı. şirketin 2022 4. Çeyrek kazançları, EV devinin brüt kar marjı güvenlik ağı hakkında çok ihtiyaç duyulan netliği sağlıyor.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca belirtmeye devam ettiğimiz gibi Tesla, esasen bu indirimlerin etkisini hafifletmek için sektör lideri marjlarına güvenerek, yumuşayan talebi karşılamak için kilit pazarlarda EV’lerinin fiyatlarını yüzde 6 ila 20 arasında düşürdü. onun alt satır metriği.

Tesla’nın otomotiv brüt kar marjı 2022’nin 4. çeyreğinde ardışık olarak yüzde 7 azalırken, şirket yıllık teslimatlarında yüzde 50 uzun vadeli CAGR kaydetme şeklindeki kapsayıcı hedefini yineledi. Buna rağmen, şirketin 2023 üretim hedefi olan 1,8 milyon araç, yalnızca bir önceki yıla göre yüzde 37’lik bir büyümeye karşılık geliyor.

Ancak Tesla boğaları için gerçek teşvik, şirketin kazanç çağrısı sırasında geldi. EV devi, Ocak ayı siparişlerinin üretim kapasitesinin yaklaşık 2 katı ile çalıştığını açıkladı. Ayrıca şirket, ek maliyet tasarrufu ve üretim verimliliği kazanımları sağlayarak otomotiv brüt kar marjında ​​ciddi bir düşüşü önleyebileceğine inanıyor. Sonuç olarak Tesla, otomotiv brüt kar marjının (düzenleyici kredilerden sonra) 2023’te 47.000 $’ın üzerinde bir ASP ile yüzde 20’nin üzerinde kalmasını bekliyor. Bu, tahmin edilebileceği gibi, şirketin boğalarını güçlendirdi.

Kaynak: Pazar Bukalemun

Bu arada, Tesla hisselerinin etrafındaki artan yükselişin bir örneği olarak, 30 günlük zımni oynaklık çarpıklığı 25 deltalık alımlar ve alımlar şu anda en son Ağustos 2022’de, hisse senedinin şiddetli bir boğa koşusundan geçtiği seviyeler civarında seyrediyor. Deneyimsiz olanlar için, 25-delta koyma ve aramaların paranın sona ermesi kabaca eşit bir şansa sahiptir. IV çarpıklığı, alım ve satımların zımni oynaklığındaki farkı ölçer. Kural olarak, bir opsiyon sözleşmesinin zımni oynaklığı ne kadar büyükse, diğer her şey eşitken talebi de o kadar büyük olur.

Tesla hisselerinde devam eden boğa koşusunun kaderi, önümüzdeki FOMC toplantısının sonuçlanmasından sonra belirlenecek. Federal Rezerv, finansal koşullarda süregelen gevşemeyi yatıştırmak için şahin duruşunu ikiye katlamaya karar verirse, okuyucular bu rallinin sert bir şekilde durmasını beklemelidir.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17