Netflix şimdi, bir hane içinde şifre paylaşımını sürdürürken dışarıdaki kullanımı kısıtlamayı nasıl hedeflediğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Şirket, bu yıl insanlardan akış hizmetini ev dışında uzun süre kullanmak için ekstra para ödemelerini isteyerek hesap paylaşımını azaltmayı hedefliyor.

Yayın devinin sahip olduğu paylaşılan bir hane içindeki deneyimi nasıl kontrol etmeyi planladığını ayrıntılarıyla açıklayan terimler. Hesap paylaşımı için halihazırda ekstra üyelik ücretlerini test ettiği ülkeler için SSS sayfalarını güncelledi: Şili, Kosta Rika ve Peru

Bu yeni terimler, insanlardan TV’leri aracılığıyla birincil konum. Tüm hesaplar ve cihazlar, TV ile aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

“Birincil konum, hesabınızda oturum açmış ve Wi-Fi ağınıza bağlı bir TV tarafından belirlenir. Bu Wi-Fi ağında hesabınızda oturum açan diğer tüm cihazlar, birincil konumunuzla ilişkilendirilecek ve Netflix’i kullanabilecektir” diyor.

Bir kullanıcı birincil konum belirlemezse veya TV’si yoksa Netflix, IP adresine, cihaz kimliklerine ve etkinliğe göre otomatik olarak birincil konum ayarlar.

Bundan sonra, bu evde yaşayan ve Netflix’i kendi cihazında kullanmak isteyen kişiler, uygulamayı en az 31 günde bir evde başlatmak zorunda.

Şirket, destek sayfasında “Cihazlarınızın birincil konumunuzla ilişkilendirildiğinden emin olmak için birincil konumunuzdaki Wi-Fi’ye bağlanın, Netflix uygulamasını veya web sitesini açın ve en az 31 günde bir bir şeyler izleyin” diyor.

Peki ya uzun bir tren yolculuğu için evden çıkmadan önce bir iPad aldıysanız, ancak bu iPad’i evde nadiren kullanıyorsanız? Hareket halindeyken bir şey izlemeye çalıştığınızda, cihaz muhtemelen ev halkınızla ilişkilendirilmeyecektir. Bu durumda, ana hesap sahibinden cihazı sizin için doğrulamasını isteyebilirsiniz. Hesap sahibi, seyahat eden kişiye iletebileceği bir kod alacaktır. Doğrulama başarılı olursa, seyahat eden üye herhangi bir ek istem olmaksızın yedi gün daha Netflix izleyebilir.

Art arda birkaç kez geçici kod isteyip istemediğiniz belli değil. Örneğin, bazı öğrenciler Netflix için ödeme yapmak yerine her hafta ailelerinden bir kod istemeyi tercih ediyor. Bu koşullar, kişilerin Netflix’i VPN bağlantıları üzerinden uzun süre kullanmasını da engeller.

Akış şirketi, platformunda daha fazla ödeme yapan kullanıcı elde etmek için çok çaba sarf etti. Kasım’da ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya, Avustralya, Japonya, Kore ve Brezilya’da daha ucuz, reklam destekli aylık 6,99 dolarlık bir plan başlattı. Bu arada, hesap paylaşımını durdurmak için cihazları bir abonelikten çıkarmak ve bir profili bir üyelikten diğerine aktarmak için araçlar da başlattı.

Tüm bu çabalar, hizmete daha fazla abone kazandırdı. 2022’nin son çeyrek sonuçlarında şirket, 7,7 milyon abone eklediğini söyledi – bu, beklenen 4,5 milyon abonenin çok üzerinde.

Netflix, kurucu Reed Hastings’in geçen ay görevinden ayrılmasının ardından yeni eş CEO Greg Peters (eski COO) altında bir ürün revizyonundan geçecek. Aynı zamanda şirket, şifre paylaşımına da son vereceğini söyledi. önümüzdeki aylarda “daha ​​geniş”. Ekstra üye ücretleri yakında daha fazla ülkeye gelecektir.genel-24