Meta’nın çift kameralı ilk akıllı saati bir süredir söylentiler arasında dolaşıyordu. Facebook ana şirketi Meta Platforms’un geçen yıl ilk giyilebilir ürününün geliştirilmesini durdurduğu bildirildi, ancak yeni bir sızıntı, projenin yeni bir sürümle masaya geri döndüğünü gösteriyor. Bilinen bir ihbarcı, sözde Meta akıllı saatin resimlerini yayınladı ve özelliklerinden birkaçını çevrimiçi olarak paylaştı. Meta akıllı saatin yeni sürümünün, Android’in özel bir sürümünde çalıştığı ve bir Qualcomm SoC tarafından desteklenebileceği söyleniyor.

Bilinen tipster Kuba Wojciechowski (@Za_Raczke) sızdırılmış yeni Meta akıllı saatin iddia edilen görselleri ve teknik özellikleri. Sızan görüntüler, Ekim 2021’de sızdırılan Meta saatin “yeni bir yinelemesini” gösteriyor. Tipster, arka kısımda bazı sensör dizisi değişiklikleri ve birkaç kozmetik farklılık olduğunu iddia ediyor. Giyilebilir cihaz, çift arka kameraya ve çıkarılabilir bir çerçeve tasarımına sahip gibi görünüyor. Yeni görüntüler, ekranda öne bakan kamerayı ve arka tarafta kullanıcının bileğine karşı bir kamera sensörünü barındıran su damlası tarzı bir çentik olduğunu gösteriyor. Arkada da düzenlenmiş bir sensör dizisi görülüyor. Ayrıca, navigasyon için yana monte edilmiş bir düğme var gibi görünüyor.

Yaklaşan Meta akıllı saatin bir Qualcomm SoC tarafından desteklendiği söyleniyor. Google’ın Wear OS platformu yerine Android’in özelleştirilmiş bir sürümünde çalıştığı söyleniyor.

Meta’nın Milan kod adlı sözde akıllı saatinin 2022’de piyasaya sürüleceği bildirildi, ancak bu olmadı. Geçen yıl Bloomberg, Meta’nın çift kameralı bir Android akıllı saat başlatma planlarını durdurduğunu bildirdi.

Apple Watch da dahil olmak üzere şu anda piyasada bulunan akıllı saatlerin çoğu kamera içermiyor ve Meta’nın yeni konsepti, giyilebilirliğini uzayda farklılaştırabilirdi. Meta bu yıl yeni giyilebilir cihazı piyasaya sürerse, Apple Watch, Samsung Galaxy Watch ve diğerleri ile rekabet edebilir. Ancak sosyal medya devi, ilk giyilebilir cihazının herhangi bir lansman tarihini veya özelliklerini henüz doğrulamadı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Bakan, İngiltere’nin Kripto Varlıklar İçin İlk Düzenlemelerle ‘Güçlü’ Standartlar Belirleyeceğini Söyledi


BTC ve ETH, Hindistan’ın Birlik Bütçe Duyuru Günü’nde Dar Aralıkta Açık Ticarete Açıldı

Günün öne çıkan videosu

Truke BG X1: Oyun Kulaklıklarının Yerine mi?

genel-8