Dallas Hayvanat Bahçesi'nden iki imparator tamarin maymunu kayıp

Fotoğraf: Yağlı Eşarp (Getty Resimleri)

Dallas Hayvanat Bahçesi’ndeki bir dizi rahatsız edici olayın en sonuncusunda, iki imparator tamarin maymunu, bulutlu bir leoparın da yaşam alanından kaybolmasından ve nesli tükenmekte olan bir akbabanın şüpheli koşullar altında ölü bulunmasından sadece haftalar sonra ortadan kayboldu. Salı günü, Dallas Polisi bir fotoğraf yayınladı davayla ilgilenen kişi olduğunu söyledikleri bir adamın.

Hayvanat bahçesi yetkilileri, Pazartesi sabahı maymunların kaybolduğunu fark ettiklerini ve muhafazanın “kasıtlı olarak tehlikeye atıldığını” belirttiklerini söyledi. Dallas Hayvanat Bahçesi, kötü hava koşulları nedeniyle Pazartesi günü kapatıldı; çalışanlar ve polis maymunları aramaya devam ediyor, ancak kaçmış olsalardı barınaklarından fazla uzaklaşmayacaklarını söylüyorlar.

Hayvanat bahçesi dedi ki cıvıldamak Pazartesi günü, “İmparator tamarin maymunları muhtemelen evlerine yakın dururdu – Hayvanat Bahçesi, yaşam alanlarının yakınında ve Hayvanat Bahçesi arazisinde arama yaptı ve onları bulamadı.” Hesap devam etti, “Dallas Polis Departmanının ilk değerlendirmesine göre, demirhindilerin götürüldüğüne inanmak için sebepleri var.”

Bu ayın başlarında, hayvanat bahçesi bildirdi bulutlu bir leoparın kaçışı Nova adlı ve Dallas Polisi, hayvanın muhafazasının “kasıtlı olarak kesildiğini” tespit ettikten sonra bir adli soruşturma başlattı. Nova, o günün ilerleyen saatlerinde habitatının yakınında bulundu ve yetkililer, benzer bir kesimin langur maymunlarının bulunduğu bir alanda yapıldığını keşfetti, ancak hayvanat bahçesi maymunların hiçbirinin kaçmadığını doğruladı.

Başkan ve CEO Gregg Hudson, hayvanat bahçesinin olaydan sonra ek güvenlik kameraları kurduğunu ve gece çalışan ve gece güvenlik personeli sayısını artırdığını ve bazı hayvanların dışarı çıkmasını kısıtladığını söyledi. CNN.

Geçen hafta, Pin adlı nesli tükenmekte olan sarkık suratlı bir akbaba muhafazasında ölü bulundu. Hudson, kuşun ölümünün “şüpheli” olduğunu söyledi ve kuşun doğal sebeplerden ölmediğini ve “olağandışı bir yara ve yaralara sahip olduğunun” bulunduğunu ekledi.

Kuş üzerinde otopsi yapılıyor ve ek bilgi verilmedi. Hayvanat Bahçesi dedim sadece Pin’in ölümüyle harap olmadı, aynı zamanda kaybın “türün korunma çabalarına” bir darbe olduğu.

Pin’in ölümünün ardından Dallas Hayvanat Bahçesi yaptığı açıklamada, “Hayvanlarımızın, personelimizin ve bir bütün olarak kampüsümüzün güvenliğini ve güvenliğini ne kadar ciddiye aldığımızı herkesin bilmesini istiyoruz” dedi. Washington post bildirildi. Hayvanat bahçesi, “hayvanları ve personeli güvende tutmak için gereken ölçüde daha fazla güvenlik ve güvenlik önlemi almaya ve uygulamaya devam edeceğini” de sözlerine ekledi.

Zoo Miami’de bir hayvanat bahçesi görevlisi ve iletişim direktörü olan Ron Magill, Washington Post’a olayların ülke çapındaki hayvanat bahçelerinde endişeleri artırdığını söyledi. Hayvanları barınaklarından salmanın onları ciddi bir tehlikeye soktuğunu çünkü hayvanat bahçesi çalışanlarının profesyonel yardımına ve ilgisine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Magill, “Bir hayvanı Dallas Hayvanat Bahçesi’ndeki yaşam alanından salıvererek ona yardım edebileceğini düşünen herkes ne yazık ki yanılıyor” dedi.

genel-7