Microsoft kısa süre önce 10.000 kişiyi işten çıkardı ve kesintilere Xbox üzerinde çalışan kişiler de dahildi. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, kesintileri yeni bir şekilde yorumladı ve savundu. IGN ile röportaj.

Siteye, Xbox bölümünün lideri olarak “insanların işlerini en iyi şekilde yapabilecekleri güvenli bir yer yaratma” sorumluluğuna sahip olduğunu söyledi. 343, Bethesda, The Coalition ve diğer Xbox takımlarını etkileyen bu son işten çıkarmalarla birlikte Spencer, “Bunda başarılı olamadım” dedi.

Spencer, yalnızca Xbox çalışanlarına değil, Microsoft hissedarlarına da bağlı olduğunu ve bunun bazen zor kararlar gerektirdiğini söyleyerek devam etti.

Spencer, “Şu anda üzerinde çalışmamız gereken bazı işler var ve bunun bir parçası da, en iyi işi yapmak için doğru yerlerde doğru kaynaklara sahip olduğumuzdan emin olmak” dedi. “Bazen bu, bazı tahsisatlar, bu durumda bazı indirimler yapmamız gerektiği anlamına geliyor ve bunu hafife almıyorum çünkü bireyler üzerindeki etkisi gerçek. Ama bence bu bizim için önemli. Burada daha büyük bir organizasyon var, bu işi ilerlemek için ihtiyaç duyduğumuz şey için yapabileceğim en istikrarlı konuma getirdim, bu da sonunda inşa ettikleri şeyleri burada inşa eden harika ekip üyeleri için daha iyi bir yer yaratmalı. .”

Kesintiler, Halo geliştiricisi 343 Industries’i etkiledi, ancak Spencer, stüdyonun Halo franchise’ına bağlı kaldığını söyledi. Aslında Spencer, Microsoft’un Xbox platformu var olduğu sürece Halo’yu “destekleyeceğini ve büyüteceğini” söyledi.

bu tam röportaj Microsoft’un bekleyen Activision Blizzard’ı satın alması, Halo’nun geleceği, en son Developer Direct ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda başka konuya değiniyor.

Öte yandan Xbox, yeni bir oyun vitrini için bu yaz Los Angeles’a dönüyor, ancak resmi olarak E3 2023’ün bir parçası olup olmadığı henüz belli değil.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1