Bir uçurumun dibinde parçalanmış Tesla'yı inceleyen üç kurtarma görevlisinin fotoğrafı.

California savcıları, Güney Kaliforniya’dan 41 yaşındaki bir radyolog olan Dharmesh Patel’i, ailesiyle birlikte Tesla kullandığı için üç kez cinayete teşebbüsle suçladı. 250 metrelik bir uçurumdan bu aydan daha erken.

Pazartesi günü, San Mateo İlçesi bölge savcısı Steve Wagstaffe, ofisinin, arabada bulunan ve hastanede kalan karısının ifadelerini, Patel’in arkasından giden insanları ve olayın yakınındaki tünelden gelen videoları inceledikten sonra Patel’i cinayete teşebbüsle suçladığını söyledi. 2 Ocak. Suçlamalar, aile içi şiddet ve büyük bedensel zarara neden olma gibi özel iddiaları içeriyordu. San Francisco Chronicle bildirdi.

Wagstaffe, “Kanıtların gerekli öldürme niyetini oluşturduğuna inanıyoruz” dedi.

Chronicle’a göre Patel, Pazartesi öğleden sonra San Mateo İlçe Yüksek Mahkemesi Yargıcı Jeffrey Finigan’ın huzuruna çıktı ve “aile üyelerine yönelik potansiyel tehlike” nedeniyle kefaletle serbest bırakılmadı. Finigan ayrıca Patel’e ailesini taciz etmemesini emretti. Olay sonucunda radyolog “vücudunun alt kısmından ciddi şekilde yaralandı” ve San Mateo İlçe Hapishanesine götürüldü.

Tesla’nın kendi kendine sürüş modunun etkinleştirilip etkinleştirilmediği konusunda ilk sorular olsa da, şirketin verdiği bilgiler göz önüne alındığında tehlikeli sicili ile ilgili kazalar içeren otomatik pilot özellikleriCalifornia Otoyol Devriyesi bu ayın başlarında arabanın suçlu gibi görünmediğini söyledi. Pazartesi günü bölge savcısı Wagstaffe, Tesla’nın kaza sırasında kendi kendine sürüş modunda olmadığını ve müfettişlerin şu ana kadar arabada herhangi bir sorun bulamadıklarını söyledi.

Uçurumun dibinde buruşmuş beyaz Tesla'nın yukarıdan bir fotoğrafı.

Tanıklar müfettişlere, araba aniden sert bir sağa dönüp Şeytan Kaydırağı olarak bilinen 250 metrelik uçurumdan atladığında Patel’in Tesla’sındaki fren lambalarının yanmadığını söyledi. Tesla tekerlekleri üzerine dik bir şekilde indi ve ailenin dört üyesi de kurtarıldı. Buna rağmen çiftin 7 yaşındaki kızı ciddi şekilde yaralandı. Bu arada 4 yaşındaki oğulları kazadan sadece morluklarla ayrıldı.

Uzmanlar ailenin hayatta kalmasına şaşırdı New York Times’a söylüyorum “Bu bölgede bu büyüklükte bir kazadan sağ kurtulmanın çok sıra dışı olduğunu” söyledi.

Patel’in tam olarak neden Tesla’yı uçurumdan atmaya karar verdiği hala açık bir soru. Wagstaffe, bölge savcılığının hala soruşturma yürüttüğünü söyledi.

“Buna neyin yol açtığını araştırıyoruz. Depresyon ya da başka bir şey var mıydı?” Wagstaffe, Chronicle’a göre. “Sadece onları öldürmeye çalışmıyordu, kendini de öldürmeye çalışıyordu.”genel-7