Rumbleverse, geliştiriciler Iron Galaxy tarafından Ağustos 2022’de Epic Games’te piyasaya sürülen, oynaması ücretsiz bir battle royale dövüş oyunudur. Eşsiz tarzına rağmen oyun, geliştiricilerin umduğu kadar ilgi görmedi. Yeni bir rapora göre lansmanından bir yıl bile geçmeden Rumbleverse önümüzdeki ayın sonunda tamamen kapatılıyor.

Rumbleverse’in Sonu

Ünlü endüstri içeriden Tom Henderson Rumbleverse’in Şubat sonunda kapanacağını tweetledi. Henderson ayrıca mağazalardaki listeden çıkarma işlemlerinin bugünden itibaren başlayacağını düşündüğünü belirtti. Bu da yakında yapılacak resmi bir duyuruya işaret ediyor.

Lansman sırasında, hayranlar Rumbleverse için gerçekten heyecanlıydı ve popülerlik payına sahipti, ancak dönem gerçekten kısaydı. Evet, oyun battle royale türüne yeni bir soluk getirdi, ancak pazar o kadar yoğun hale geldi ki, öne çıkmak için çok daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Bu kadar potansiyele sahip bir oyunun bu kadar erken kaybetmesi oldukça talihsiz bir durum.

Ayrıca, bu ayın başlarında Rumbleverse, Nintendo Switch için derecelendirildi. Bu yeni gelişmeyle birlikte liman artık rafa kaldırılmış gibi görünüyor. Ancak bunun şimdilik kesin bir söylenti olduğunu belirtmek gerekiyor. Epic Games veya Iron Galaxy henüz konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Ancak listeden çıkarmalar gerçekten bugün başlıyorsa yakında bir duyurumuz olabilir.

Rumbleverse’in kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

oyun-5