OnePlus 11R, 7 Şubat’ta Hindistan’da çıkışını yapacak. Yaklaşan premium OnePlus akıllı telefon, Hindistan’da OnePlus 10R 5G’nin halefi olarak piyasaya sürülecek. Şirket, yaklaşmakta olan OnePlus R serisi akıllı telefonun tasarımıyla şimdiden dalga geçti. Ayrıca, OnePlus 11R 5G’nin kaputun altında bir Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’ye sahip olacağını da ortaya çıkardı. Cihaz, Gri ve Galaktik Gümüş olmak üzere iki renkte piyasaya sürülecek. 5000 mAh bataryaya sahip olduğu söyleniyor.

Şirket, ekranı, kamerası ve pili dahil olmak üzere telefonun ayrıntılı özelliklerini henüz açıklamadı. Bu arada, tahminci Abhishek Yadav tarafından yapılan yeni bir sızıntı, yaklaşan OnePlus 11R 5G’nin özelliklerini sızdırdı. Tipster, OnePlus 11R 5G’nin 1,5K çözünürlüğe sahip 6,7 inç OLED ekrana sahip olacağını açıkladı. Ekran, 120Hz yenileme hızını ve 2160Hz PWM Karartmayı destekleyecektir. Yadav tarafından paylaşılan sızdırılmış tasarım görsellerine göre telefon, üstte ve altta oldukça ince çerçevelere sahip kavisli bir ekrana sahip. Söylentiye göre 16 megapiksel ön kamera için üst merkezde bir delik var.

resmi teaser gösterir uyarı kaydırıcısı, plastik çerçevenin sağ tarafında geri dönüş yapıyor. Telefonun arka kamera kurulumunda LED flaşlı üçlü kamera kurulumu yer alacak. Kamera kurulumunda 50 megapiksellik bir Sony IMX890 ana kamera sensörü, ultra geniş çekim için olabilecek 8 megapiksellik bir ikincil sensör ve 2 megapiksellik bir üçüncül sensör yer aldığı söyleniyor.

Yukarıdaki ayrıntılara ek olarak Yadav, OnePlus 11R 5G’nin Android 13’ü kutudan çıkar çıkmaz açacağını da açıkladı. Şirketin OxygenOS 13 arayüzünün Android üzerinde yer alması muhtemel. Cihazın 5000mAh bataryaya sahip olduğu ve 100W hızlı şarj desteği sunduğu söyleniyor. Telefonda çift hoparlör, X ekseni dokunsal motor ve ekran içi parmak izi tarayıcı bulunacak. Tipster’a göre, LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolamaya sahip olacak.

Telefonun ayrıca Hindistan’da iki depolama yapılandırmasında piyasaya sürüleceği bildirildi. Temel modelin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olduğu söyleniyor. Bu varyantın Hindistan’da Rs arasında değişen bir fiyatla piyasaya sürüleceği söyleniyor. 35.000 ve Rs. 40.000. OnePlus ayrıca, Rs arasında fiyatlandırılabilecek bir 16GB + 256GB depolama seçeneği de başlatabilir. 40.000 ve Rs. 45.000.

Şirket, 7 Şubat’taki Cloud 11 lansman etkinliğinde OnePlus 11R 5G’nin yanı sıra OnePlus 11 5G, OnePlus Buds Pro 2, OnePlus Keyboard, OnePlus Pad ve OnePlus TV 65 Q2 Pro’yu da piyasaya sürecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.





genel-8