Nintendo, Sony ve Microsoft, Haziran ayında yeniden canlanan E3 sözleşmesini atlıyor. dan yeni bir rapor IGN. E3, 2022’de hiç gerçekleşmedikten sonra Los Angeles’ta yüz yüze bir konferans olarak geri dönecek ve kişisel olarak, üç büyük konsol üreticisinin, 13-16 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştiğinde, bunu gerçekleştirmeye yardımcı olmak için gösteride olacağından umutluydum. geçmiş yılların büyük olayı gibi hissediyorum. ama göre IGN’ler Raporlama, durum böyle değil.

Bununla birlikte, tamamen beklenmedik değil. Sony, E3’ü ilk olarak 2019’da atladı ve o zamandan beri kongrenin bir parçası olmadı. Microsoft geçen hafta bu yaz Los Angeles’ta bir gösteri yapacağını söyledi, ancak doğrudan E3 kelimesini söylemedi. Nintendo, kaçırılmaması gereken Doğrudan video sunumlarıyla büyük haber döngülerini sürdürebileceğini defalarca kanıtladı, bu nedenle E3 spot ışığını paylaşma ihtiyacı hissetmeyebilir. Ve gösteri, yayınlanmasından yaklaşık bir ay sonra gerçekleşeceğinden Zelda Efsanesi: Krallığın GözyaşlarıNintendo, hayranlarının dikkatini yılın en büyük oyunlarından biri olabilecek şeye çekmek isteyebilir.

E3 küçüldükçe, oyun yayıncılarının büyük duyurularını yapmaları için başka dijital aşamalar ortaya çıktı – en önemlisi, her ikisi de Geoff Keighley tarafından sunulan The Game Awards ve Summer Game Fest. 2022’de bizimle E3’ün oyun ortamına nerede uyduğu veya belki de uymadığı hakkında konuştu. Bu arada, Summer Game Fest hesabı az önce tweet attı ayrıca 8 Haziran’da, E3’ten sadece birkaç gün önce geri döneceğini.

genel-2