Yaklaşık bir ay önce, saygın endüstri analisti Ming-Chi Kuo, 2025’te çıkacak katlanabilir bir iPad’den bahsetti. Şimdi, içeriden birinin cihaz hakkında paylaşacak başka tahminleri var ve ayrıca katlanabilir bir iPad’in 2024’te piyasaya sürülme olasılığından da bahsediyor.

Katlanabilir iPad: muhtemelen 2024’te geliyor ve yerleşik bir destek ayağına sahip

Analist, bildirildiğine göre tamamen yeni tasarımlı katlanabilir bir iPad’den yararlanacak olan bir firma olan Anjie Technology’den bahsediyor: Ona göre cihazda yerleşik bir destek ayağı olabilir. Analistin kaynakları, destek ayağının onu daha hafif ve daha dayanıklı hale getirecek olan karbon fiberden yapılmış olabileceğini gösteriyor.Kuo ayrıca önümüzdeki 9-12 ay içinde yeni iPad’lerin gelmeyebileceği gerçeği göz önüne alındığında, 2023 için iPad sevkiyatlarının düşebileceğini de gösteriyor. Analist, iPad mini yenilemesinin seri üretiminin 2024’ün ilk çeyreğinde başlamasını bekliyor. Buna dayanarak analist, 2023 için iPad sevkiyatlarında %10-15’lik bir düşüş öngörüyor.

2024’te katlanabilir iPad’in sevkiyatları artıracağını ve ayrıca ürün karmasına bazı yenilikler getireceğini söylüyor.

Artık birçok şirket parmak uçlarını (ve hatta ellerini) katlanabilir pazara sokmuş olsa da, Apple henüz eğlenceye katılmadı. Olasılık hakkında söylentiler katlanabilir iPhone en az birkaç yıldır internette dolaşıyor, ancak bu iPhone henüz gelmedi (ve artık onun hakkında hiçbir şey duyulmuyor). Apple’ın bunun yerine katlanabilir bir iPad almaya karar vermesi ve böylece iPad portföyünü çeşitlendirmesi mümkündür.

Kuo’ya göre, Anjie Technology’nin (katlanabilir iPad için bir karbon fiber ayaklık tedarik edeceği varsayılan şirket), ayaklıklarla donatılmış katlanabilir cihazlar trendinden yararlanmaya devam etmesi bekleniyor.

Tabii ki, bunlar hala söylenti ve tahminler, bu yüzden Apple’ın rotasını değiştirmeye karar verebileceğini unutmayın.

telefon-1