İngiliz elektrikli araç başlangıcı Arrival, personelinin yarısını işten çıkaracak, içeriden bir kişiyi CEO olarak adlandırıyor

Britanya’nın varış SA elektrikli araç girişimi, rekabetçi pazarda hayatta kalmasını tehdit eden bir nakit sıkışıklığından kurtulmaya çalışırken, nakit işletme giderlerini yarıya indirmeye yardımcı olacak bir hareketle çalışanlarının yüzde 50’sini işten çıkardığını söyledi.

Duyurulan hareket, otomotiv endüstrisini bozma sözü veren ancak şimdi tedarik zinciri sorunları ve yüksek hammadde fiyatları karşısında maliyetleri düşürmek için çabalayan EV girişimleri üzerindeki baskının altını çiziyor.

Elektrikli minibüslere yönelik yüksek talep, aşağıdakiler de dahil olmak üzere eski oyuncuları getirdi Genel motorlarParlakDrop, Ford Motor Şirketi ve sonradan görmeler Rivian Otomotiv ile ön tarafa tesla EV fiyatlarını düşürmek rekabeti daha da yoğunlaştırıyor.

Ayrıca Oku

CARS24 şimdi işten çıkarmalardan sonra 500'den fazla kişiyi işe alacağını söylüyor
amp39Onlar kovduk biz kiraladıkamp39 - Almanya Silikon Vadisi'ni ele geçirdiamp39'un sıkıntıları

VarışPazartesi günü içeriden Igor Torgov’u da CEO olarak atayan , Kasım ayında işini 2023’ün sonuna doğru sürdürmek için yeterli nakde sahip olmayabileceği konusunda uyarmıştı.

Şirket, EV üretimini ve benimsenmesini teşvik etmek için teşvikler sağlayan Enflasyon Düşürme Yasası’ndan yararlanmak için odağını ABD’ye kaydırdı.

bu işten çıkarmalar Arrival’ın personel sayısını 800’e düşürecek ve emlak ve üçüncü taraf harcamalarındaki azalmalar gibi önceden duyurulan hamlelerin faydaları da dahil olmak üzere ticari operasyonların maliyetini çeyrek başına yaklaşık 30 milyon $’a düşürecek.

Varış, işten çıkarmalardan bir ücret bekleyip beklemediğini açıklamadı. Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Şirkete 2020 yılında Rus perakende teknoloji firması ATOL’dan katılan Torgov, Kasım ayında Denis Sverdlov’un başkanlık görevini üstlenmesinin ardından yönetimi devralacak.

2022 sonunda 205 milyon dolar nakit paraya sahip olan şirket, 9 Mart’ta üç aylık sonuçlarını açıkladığında iş planı hakkında daha fazla ayrıntı vereceğini söyledi.

Şirket, ek fon sağlamaya bağlı olarak minibüsün üretimine gelecek yıl Charlotte, Kuzey Carolina’da başlamayı planlıyor.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9