IGEA, Sayın Tony Burke Milletvekili’nin Avustralya İnteraktif Oyunlar Fonu’nun eski durumuna getirileceğine dair duyurusunu kutluyor. Bakan Burke ve Başbakan Anthony Albanese bugün Avustralya Ulusal Kültür Politikasını başlattı ve oyunların dahil edilmesi sektörümüz için tarihte önemli bir an.

IGEA, Ulusal Kültür Politikasının geliştirilmesinde oyunların aktif bir savunucusuydu ve bizim gönderme Office for the Arts ile sürekli etkileşim içinde olarak, Screen Australia’ya Oyunlar için verilen 6 milyon doları aşan bir oyun geliştirme fonunun başlatılmasını tavsiye ettik: Genişletme Paketi.

Avustralya Etkileşimli Oyunlar Fonu’nun (AIGF) restorasyonu, küçük ve orta ölçekli Avustralyalı video oyunu içerik oluşturucuları için çok ihtiyaç duyulan ve adil finansmanı sağlayacağından, uzun yıllardır IGEA’nın savunuculuğunun ana odak noktası olmuştur. Göre Ulusal Kültür Politikasını Canlandırın, Screen Australia aracılığıyla küçük ve orta ölçekli bağımsız oyun stüdyolarını desteklemek için yatırımda 12 milyon dolarlık bir artış olacak. Her hafta meclisten geçmesi planlanan Dijital Oyunlar Vergi Ofseti (DGTO) artık daha büyük ölçekli projelere/stüdyolara odaklanıyor ve AIGF’nin geri dönüşüyle ​​birlikte Avustralya’da gelişen bir oyun geliştirme ekosistemi için sağlam bir temel oluşturuyor.

IGEA CEO’su Ron Curry, “IGEA ve oyun endüstrisi, Arnavutluk hükümetinin geliştirme sektörü için sağladığı finansmanı ve daha fazla taahhüdünü kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda oyunların daha geniş ulusal kültür, ekran ve yaratıcı endüstriler içinde konumlandığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu taahhüt, Avustralyalı oyun geliştiricilerin hikayelerin yerel ve uluslararası izleyicilere dijital olarak sunulmasında oynayacakları önemli bir role sahip olduğunu kabul etmektedir. Fon hakkında daha fazla ayrıntı okumayı dört gözle bekliyoruz ve sektörü desteğe erişim konusunda eğitmek için Screen Australia’daki harika ekiple birlikte çalışacağız.”

İGEA’dan yapılan resmi açıklama şu şekilde:

IGEA, bugünün cesaretini kazandı politika duyurusu Federal İşçi Partisi’nden, seçilirlerse, üç yıl boyunca yatırılmak üzere 25 milyon dolarlık bir etkileşimli oyun fonunu yeniden başlatacaklarını duyurdu. Avustralya oyun geliştirme endüstrisine yapılan bu yatırım, eski Avustralya Etkileşimli Oyunlar Fonu’nun (2014’te Liberal Hükümet tarafından durdurulan) deneyiminden beslendi ve ihracat gelirine, yeniliğe ve Avustralyalılar için aktarılabilir becerilere sahip yüksek vasıflı işlere katkıda bulunacak.

“IGEA ve üyelerimiz, oyun geliştirmenin geleceğin bir endüstrisi olduğunu ve desteklemeye değer olduğunu kabul eden İşçi Partisi’nin bu taahhüdü için cesaretlendiriliyor ve onlara minnettar. Interactive Games & Entertainment Association CEO’su Ron Curry, Avustralyalı oyun geliştiricileri yaratıcı, yetenekli, dirençli ve dijital devrime liderlik etmeye ve onu büyütmeye hazır” diyor. “İşçi Partisi seçimi kazanırsa, sektör için başarılı sonuçlar elde etmek için fonun yeniden kurulması konusunda onlarla birlikte çalışmaya hazırız”.

Curry ayrıca bunun IGEA’nın yerel oyun geliştirme endüstrisi adına aradığı destek mekanizmalarından biri olduğunu ve Avustralya’yı bir ülke olarak konumlandırmak için kapsamlı ve entegre bir destek planı oluşturmak için siyasi ortamın tüm taraflarıyla yakın çalışmayı dört gözle beklediğini belirtiyor. 200 milyar dolarlık küresel bir işte lider.

“IGEA, sektörü savunan ve Avustralya’nın kaçırdığı fırsatları vurgulayan politikacıları, danışmanları ve kamu görevlilerini bilgilendirmek ve eğitmek için önemli miktarda zaman, çaba ve fon harcadı ve politika belgemizin yayınlanmasıyla sonuçlandı, Gelişen Etkileşimli Oyun Geliştirme Endüstrisi Oluşturma. Federal İşçi Partisi’nin bu potansiyeli kabul etmesi çok cesaret verici.”

Bu, Avustralya video oyunu gelişimi için harika bir haber. Bu Fonun önceki sürümü sayesinde Untitled Goose Game, Unpacking, Moving Out ve yakında çıkacak olan Rooftop Renegade gibi Avustralya yapımı hitlerin yaratılmasına yardımcı oldu.oyun-4